شناسه خبر : 45489
تاریخ انتشار : 1398/12/28 18:08
آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه 7 شرکت مرتبط با ایران اعمال کرد

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه 7 شرکت مرتبط با ایران اعمال کرد

رسانه‌ها گزارش داده‌اند واشنگتن این تحریم‌ها را علیه 7 شرکت اعمال کرده است دولت این کشور 3 فرد و 9 شرکت را به دلیل همکاری با ایران در زمینه مبادله محصولات پتروشیمی تحت تحریم قرار داده است

دولت آمریکا امروز چهارشنبه رسماً اعلام کرد چندین شرکت را به دلیل همکاری با ایران تحت تحریم قرار داده است. «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا دیروز (سه‌شنبه) در یک کنفرانس خبری بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت دولت این کشور ۳ فرد و ۹ شرکت را به دلیل همکاری با ایران در زمینه مبادله محصولات پتروشیمی تحت تحریم قرار داده است. وزیر خارجه آمریکا درباره ایران گفت: «وزارت خارجه آمریکا امروز ۹ نهاد در آفریقای جنوبی، هنگ‌کنگ و چین و سه فرد ایرانی را به دلیل وارد شدن به مبادلات مالی قابل توجه در زمینه خرید، اکتساب، فروش، صادرات و بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران تحت تحریم قرار داده است.»

او امروز در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «دیروز وزارت خارجه آمریکا ۹ شرکت و ۳ فرد را به دلیل مشارکت در فعالیت‌هایی که رفتارهای ستیزه‌جویانه ایران را تقویت می‌کند تحت تحریم قرار داد.» پامپئو در ادامه ادعا کرده است: «اقدامات این افراد و نهادها درآمدهایی را در اختیار رژیم قرار می‌دهند که ممکن است از آن برای تأمین مالی تروریسم و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده مانند حملات راکتی اخیر علیه نیروهای ائتلاف در پایگاه التاجی در عراق استفاده کنند.» وزیر خارجه آمریکا در ادامه خاطرنشان کرده است: «تحریم‌های ما رژیم را از درآمدهای حساس مربوط به بخش پتروشیمی محروم خواهد کرد و انزوای اقتصادی و دیپلماتیک این کشور را بیشتر خواهد کرد.

ایالات متحده به اجرای این تحریم‌ها ادامه خواهد داد.» واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی، ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تحریم مقام‌های بلندپایه ایران روی آورده است. دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» هدف این سیاست را آوردن ایران به میز مذاکره و گفت‌وگو بر سر توافقی جامع‌تر نسبت به برجام دانسته است. ترامپ در ماه‌های گذشته به دلیل ناکارآمد بودن این سیاست و دامن زدن به تنش‌ها با ایران در آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی