شناسه خبر : 45473
تاریخ انتشار : 1398/12/28 14:30
حزب نتانیاهو قانون اشغال دره اردن و اعدام فلسطینیان را به کنست برد

حزب نتانیاهو قانون اشغال دره اردن و اعدام فلسطینیان را به کنست برد

حزب لیکود در پارلمان رژیم صهیونیستی، طرح اشغال دره اردن و شمال «بحر المیت» و صحرای «الخلیل» و همچنین اجرای مجازات اعدام برای فلسطینی‌ها را مطرح کرد.

«میکی زوهار» رئیس فراکسیون حزب لیکود در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) طرحی را مطرح کرده است که در صورت تصویب، دره اردن و شمال «بحر المیت» و صحرای «الخلیل»در کرانه باختری تحت اشغال این رژیم درخواهد آمد و همچنین دادگاهها می‌توانند برای مبارزان فلسطین حکم اعدام صادر کنند.

به نوشته وبگاه «عرب ۴۸»، روزنامه اسرائیل الیوم امروز (چهارشنبه) نوشت که به احتمال زیاد فراکسیون «آبی سفید» به ریاست «بنی گانتز» که مأمور تشکیل کابینه شده با این طرح مخالفت کند. این حزب پیش از این موافقت خود را با اشغال دره اردن پس از رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» اعلام کرده بود.

«آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» نیز چندین بار طرح اعدام فلسطینی‌هایی که با انجام عملیات موجب کشته شدن صهیونیست‌ها می‌شوند را مطرح کرده بود؛ اما «میکی زوهار» رئیس فراکسیون «لیکود» می‌گوید که اگر قانون مذکور را مطرح کند؛ احزاب «اسرائیل خانه ما» و «آبی سفید» با آن مخالفت خواهند کرد چرا که می‌خواهند با لیست مشترک عربی در یک لیست قرار گیرند و تنها هدفشان دشمنی با نتانیاهو است.

زوهار همچنین مدعی شد که دو حزب مخالف لیکود حتی به قیمت ضربه به امنیت اسرائیل حاضرند دشمنی خود با نتانیاهو را ادامه دهند و رضایت لیست مشترک عربی را جلب کنند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی