شناسه خبر : 45428
تاریخ انتشار : 1398/12/27 21:11
31 نماینده مجلس در منزل خود تحت قرنطینه قرار گرفتند

31 نماینده مجلس در منزل خود تحت قرنطینه قرار گرفتند

رییس مجلس ملی ترکیه: 31 نماینده مجلس که در روزهای گذشته از سفرهای خارجی به تانزانیا، بخش ترک نشین قبرس و برخی کشورهای اروپایی مراجعه کرده بودند به خواست خود در منازلشان تحت قرنطینه قرار گرفته اند

مصطفی شن توپ رییس مجلس ملی ترکیه روز سه شنبه گفت: ۳۱ نماینده مجلس که در روزهای گذشته از سفرهای خارجی به تانزانیا، بخش ترک نشین قبرس و برخی کشورهای اروپایی مراجعه کرده بودند به خواست خود در منازلشان تحت قرنطینه قرار گرفته اند. وی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی که از سوی وزارت بهداری ترکیه درخواست شده، گفت: نمایندگان مجلس نیز این موارد را رعایت می کنند و همانند دیگر اتباع ترکیه که وزارت بهداری از آنان خواسته است در بعد از سفر از خارج به مدت ۱۴ روز در منازل خود را قرنطینه بکنند، ۳۱ نماینده مجلس نیز در منازلشان خود را قرنطینه کرده اند.

وی در پاسخ به ادعاهای مرتبط با شروع کرونا در بین پرسنل مجلس گفت: تاکنون هیچ موردی از کرونا در بین پرسنل مجلس مشاهده نشده است. شن توپ در مورد تعطیلی مجلس گفت: این مساله در صورتی که احزاب بخواهند میتواند مورد بررسی قرار بگیرد. لازم به ذکر است بعد از شیوع کرونا در ترکیه مجلس ملی ترکیه ورود به مجلس را برای مردم عادی ممنوع اعلام کرده است. بنا به آمارهای ارایه شده تا به حال ۴۷ مورد کرونا بطور رسمی اعلام شده است.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی