شناسه خبر : 45396
تاریخ انتشار : 1398/12/27 15:22
تاکید نخست‌وزیر پاکستان بر لزوم رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران

تاکید نخست‌وزیر پاکستان بر لزوم رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران

نخست وزیر پاکستان با تاکید بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه ایران برای مقابله با شیوع کرونا خواستار اقدام جامعه بین الملل در این زمینه شد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان در گفت وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران شد تا این کشور بتواند به درستی به شیوع کرونا ویروس مقابله کند.

عمران خان تصریح کرد: اکنون زمان آن است که تحریم های آمریکا علیه ایران که این ویروس در آن شیوع زیادی پیدا کرده است، پایان یابد. جامعه بین الملل باید در این زمینه دست به اقدام بزند.

وی در ادامه تاکید کرد که ایران دلیل تحریم های شدید دولت ترامپ (برای مقابله با کرونا) با مشکلاتی مواجه شده است.

نخست وزیر پاکستان همچنین اظهار داشت: ایران یک نمونه برجسته از جایی است که در آن، ضرورت های انسانی برای مقابله با شیوع این بیماری بر دشمنی های سیاسی یا تعصبات اقتصادی اولویت دارد.

عمران خان در بخش دیگری از این مصاحبه نسبت به تاثیر شیوع کرونا ویروس بر اقتصاد کشورهای در حال پیشرفته ابراز نگرانی کرد و گفت: مسئله فقط پاکستان نیست. من تصور وضعیتی مشابه را در شبه قاره هند و کشورهای آفریقایی دارم. اگر این ویروس (در این کشورها) شیوع پیدا کند همگی ما با زیربنای بهداشتی به مشکل برمی خوریم. ما چنین ظرفیتی نداریم. ما منابع در اختیار نداریم.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان به تازگی در نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل ضمن اشاره به تلاش ها و دانش پزشکی ایران برای مقابله با کرونا ویروس تاکید کرد که تحریم های یک جانبه و غیرقانونی آمریکا مانع از دستیابی ایران به تجهیزات و داورهای لازم برای مبارزه با این بیماری در کشور شده است.


خبرگزاری ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی