شناسه خبر : 45381
تاریخ انتشار : 1398/12/27 12:30
هجوم آمریکایی‌ها برای خرید سلاح در پی شیوع کرونا

هجوم آمریکایی‌ها برای خرید سلاح در پی شیوع کرونا

در پی شیوع کرونا، مردم آمریکا به منظور محافظت از خود به صف‌های طولانی خرید سلاح هجوم آورده‌اند و در برخی موارد هزاران دلار صرف خرید مهمات و سلاح کرده‌اند.

در پی تشدید شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا، مردم این کشور به خرید سلاح روی آورده‌اند و شبکه «اسکای‌نیوز» در خبری در این خصوص گفت، مردم آمریکا  به صف‌های طولانی خرید سلاح پیوسته‌اند و می‌گویند که برای زمانی آماده می‌شوند که احتمالاً نظم عمومی در پی تشدید شیوع ویروس کرونا به هم بریزد.

فروشندگان سلاح در مناطقی که به شدت تحت تأثیر شیوع کووید-19 قرار گرفته‌اند از جمله واشنگتن، کالیفرنیا و نیویورک اعلام کرده‌اند که فروش سلاح در پی شیوع ویروس کرونا در این مناطق بسیار افزایش یافته است زیرا مالکان سلاح نگرانند که نظم عمومی برهم ریزد.

تصاویر منتشر شده، افراد را در صف‌های طولانی خارج از فروشگاهها در حالی نشان می‌دهد که در صدد هستند سلاح‌های شخصی خود را تقویت کنند. 

برخی گزارش‌ها نیز نشان می‌دهد، افرادی که هرگز پیش از این سلاح نداشته‌اند نیز به صف‌های خرید سلاح پیوسته‌اند.

مشتریانی که در صف خرید سلاح در لس‌آنجلس ایستاده بودند به رسانه‌های محلی گفته‌اند که سیاستمداران و مخالفان سلاح همیشه به آنها گفته‌اند که نیازی به سلاح نیست اما «در حال حاضر، مردم زیادی واقعاً ترسیده‌اند و خودشان می‌توانند در این زمینه تصمیم‌گیری کنند».

بنا به گزارش روزنامه آمریکایی «لس آنجلس تایمز»، یکی از فروشندگان سلاح در ایالت «اوکلاهما» اخیراً شاهد بوده است که افراد به یکباره، هزاران دلار را صرف خرید سلاح و مهمات کرده‌اند تا از خود در روزهای شیوع کرونا محافظت کنند.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد که بسیاری از ساکنان آسیایی آمریکا نیز از ترس اینکه در پی شیوع کووید-19، مورد رفتارهای نژادپرستانه آمریکایی‌ها قرار گیرند، به خرید سلاح روی آورده‌اند.

یکی از سایت‌های فروش آنلاین سلاح به آدرس ammo.com، افزایش ناگهانی فروش سلاح از زمان آغاز شیوع کووید-۱۹ در آمریکا را گزارش کرد و نوشت که از زمان افزایش شیوع ویروس کرونا، ۶۸ درصد به فروش اسلحه این فروشگاه از طریق خرید آنلاین افزوده شده است.

شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، موجی از نگرانی را در میان مقام‌ها و مردم این کشور به وجود آورده است و طبق آخرین آمار،  این ویروس ناشناخته در آمریکا تاکنون ۴۷۲۷ نفر را مبتلا کرده و تا روز دوشنبه (دیروز) جان ۹۳ نفر را گرفته است.

شیوع کرونا بر رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا نیز سایه افکنده است به طوریکه در حالی که قرار بود طبق برنامه قبلی امروز سه شنبه انتخابات مقدماتی و درون حزبی نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در ایالت «اوهایو» برگزار شود، این انتخابات به علت ترس از شیوع ویروس کرونا لغو و به زمان دیگری موکول شد.

طبق برنامه قبلی قرار بر این بود که اهایو و سه ایالت فلوریدا، آریزونا و ایلینوی روز سه شنبه (امروز) انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا را برگزار کنند.

از طرف دیگر، کاخ سفید دوشنبه مقررات سخت‌گیرانه‌تری برای کاستن از شیوع ویروس «کرونای جدید» و بیماری ناشی از آن، «کووید-۱۹» وضع کرد که بر اساس آن، تمامی باشگاه‌های شبانه، رستوران‌ها و سایر اماکن سرپوشیده و غیرسرپوشیده برای تجمعات عمومی را تعطیل کنند. 

در این دستورالعمل همچنین از آمریکایی‌ها خواسته شده از قرار گرفتن در تجمعات بالای ۱۰ نفر اجتناب کنند، از خوردن و نوشیدن در رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها خودداری کنند و به جای رفتن به مدرسه، آموزش را در خانه دنبال کنند. 


مشرق نیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی