شناسه خبر : 45353
تاریخ انتشار : 1398/12/26 22:32
دبیرکل سازمان ملل خواستار تنش زدایی فوری در عراق شد

سخنگوی سازمان ملل:

دبیرکل سازمان ملل خواستار تنش زدایی فوری در عراق شد

دبیرکل سازمان مللگوترش از همه طرف ها می خواهد فوراً به سوی تنش زدایی گام برداشته و مانع از کشتار، آسیب و نابودی بیشتر شوند نسبت به تکرار حملات در عراق و در منطقه ابراز نگرانی جدی کرده است

به نوشته «وبگاه سازمان ملل متحد» سخنگوی سازمان ملل به نقل «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان گفت: «دبیرکل سازمان ملل نسبت به تکرار حملات در عراق و در منطقه ابراز نگرانی جدی کرده است. گوترش از همه طرف ها می خواهد فوراً به سوی تنش زدایی گام برداشته و مانع از کشتار، آسیب و نابودی بیشتر شوند.» پایگاه «التاجی» در عراق چهارشنبه گذشته هدف اصابت ده‌ها راکت قرار گرفت.

جنگنده‌های آمریکایی نیز بامداد جمعه (۲۳ اسفند) فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی و پلیس و ارتش عراق را در این استان و استانهای بابل، صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند. شب گذشته یک گروه ناشناس عراقی به نام «عصبة الثائرین»، مسئولیت حمله اخیر به پایگاه آمریکایی در بغداد را برعهده گرفت. (جزئیات بیشتر) آمریکا مدت هاست که به بهانه مبارزه با داعش نیروهای خود را در عراق مستقر کرده است. بسیاری از مردم این کشور، سیاستمداران و روحانیون عراقی مخالفت خود را با استمرار حضور نیروهای آمریکا در کشورشان اعلام کرده اند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی