شناسه خبر : 45350
تاریخ انتشار : 1398/12/26 21:34
پنسیلوانیا تجهیزات ایمنی در برابر کرونا را جیره‌بندی کرد

پنسیلوانیا تجهیزات ایمنی در برابر کرونا را جیره‌بندی کرد

مقام‌های مسئول در زمینه بهداشت و سلامت در ایالت پنسیلوانیا در آمریکا می‌گویند هجوم برای خرید تجهیزات محافظتی در برابر کرونا از جمله ماسک‌های جراحی باعث کمبود این وسایل شده و ممکن است باعث شود بیمارستان‌ها و پزشکان نتوانند به وظایفشان برای کمک به بیماران عمل کنند.

مقام‌های مسئول در زمینه بهداشت و سلامت در ایالت پنسیلوانیا در آمریکا می‌گویند هجوم برای خرید تجهیزات محافظتی در برابر کرونا از جمله ماسک‌های جراحی باعث کمبود این وسایل شده و ممکن است باعث شود بیمارستان‌ها و پزشکان نتوانند به وظایفشان برای کمک به بیماران عمل کنند. کارکنان بیمارستان‌ها و پزشکان در سراسر ایالت پنسیلوانیا گفته‌اند تجهیزات ایمنی در برابر کرونا مانند ماسک‌های N95، چشم‌بندهای محافظتی و سایر تجهیزات را جیره‌بندی کرده‌اند. رسانه‌های محلی در پنسیلوانیا گزارش داده‌اند هجوم عموم مردم برای خرید این تجهیزات ایمنی باعث کاهش آنها در بیمارستان‌ها شده است.

پیش از این وبگاه «سی‌ان‌ان» از رایزنی‌هایی در واشنگتن برای برقراری مقررات منع آمد و شد در سراسر ایالات متحده خبر داده است. وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشته دولت آمریکا در حال انجام رایزنی‌هایی برای برقراری مقررات منع آمد و شد در سراسر این کشور به منظور مقابله با شیوع ویروس «کرونای جدید» است. این شبکه خبری پیش از این از تعطیلی گسترده کسب و کارها در آمریکا برای جلوگیری از گسترش بیماری «کووید-۱۹» که بر اثر ورود ویروس SARS-CoV-2 (معروف به کرونای جدید) ایجاد می‌شود خبر داده بود. کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود.

۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود. سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد. شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی روز دوشنبه نوشته بیش از ۳۰ میلیون دانش‌آموز در آمریکا از رفتن به مدرسه منع‌ شده‌اند، رستوران‌ها در حال تعطیلی هستند و یافتن اماکن تفریحی دشوارتر شده است.

تا به امروز ۳۴۸۵ در آمریکا مبتلا به بیماری «کووید-۱۹» تشخیص داده شده‌اند و این بیماری جان ۶۵ نفر را گرفته است. سی‌ان‌ان نوشته در دست‌کم ۳۱ ایالت دبیرستان‌ها به حالت تعطیل درآمده‌اند و دانشگاه‌ها به آموزش برخط روی آورده‌اند. همزمان با این اقدامات، فدرال زررو یکشنبه اعلام کرده برای «حمایت از گردش اعتبار» نرخ بهره را به نزدیک صفر خواهد رساند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی