شناسه خبر : 45239
تاریخ انتشار : 1398/12/25 17:52
آمریکا یک رزمایش در خلیج فارس برگزار کرد

آمریکا یک رزمایش در خلیج فارس برگزار کرد

آمریکا از برگزاری رزمایشی با مشارکت کشتی‌های گشتزنی و هواپیماهای تهاجمی و تجسسی خود در خلیج فارس خبر داد.

آمریکا از انجام یک رزمایش در خلیج فارس در روزهای اخیر به منظور حفظ آمادگی نیروهای خود خبر داد. به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» در این رزمایش کشتیهای گشتزنی «سایکلون» وهواپیماهای گشتزنی «پوسایدون» اولین تمرین مشترک با هواپیماهای تهاجمی «ای سی-130 استینگر» را برگزار کردند. به گفته مقامات نظامی آمریکا، این رزمایش که برای اولین بار برگزار شد برای افزایش قابلیتهای نظامیان آمریکایی طراحی شده است. آمریکا به جزئیات بیشتر این تمرین هیچ اشاره ای نکرده است.

آمریکا مدتی است که به بهانه تامین امنیت در منطقه، حضور دریایی خود را در خلیج فارس و اطراف آن را افزایش داده است. به نوشته دیفنس بلاگ، یک مقام آمریکایی در زمینه برگزاری این رزمایش با استفاده از نام جعلی خلیج ع ر ب ی به جای خلیج فارس گفت، ما به همکاری با نیروهای ائتلاف برای تقویت بیشتر نیروهای خود و مقابله با انواع تهدیدها در خلیج عربی، دریای سرخ و آبهای مجاور ادامه می دهیم.

در روزهای اخیر ناوهای هواپیمابر فرانسه و آمریکا مستقر در دریای مدیترانه تمرین مشترکی را برای حفظ آمادگی نیروهای خود به ویژه خلبانان مستقر در این دو ناو انجام دادند. ناوهواپیمابر «یو اس اس آیزنهاور» و «شارل دوگل» فرانسه در این تمرین شرکت کردند و طی آن خلبانان این دو ناو تمرین‌های پرواز و فرود در عرشه‌های همدیگر را انجام دادند. (جزئیات بیشتر)


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی