شناسه خبر : 45231
تاریخ انتشار : 1398/12/25 17:05
تحریم‌های ظالمانه آمریکا مانعی مهم بر سر راه مبارزه با کروناست

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:

تحریم‌های ظالمانه آمریکا مانعی مهم بر سر راه مبارزه با کروناست

تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده آمریکا را مانعی مهم بر سر راه مبارزه ایران با ویروس خطرناک کرونا خواند و تاکید کرد: ایران و جهان این مرحله سخت را پشت سر خواهند گذاشت.

 اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف و المار ممدیارف وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از ظهر امروز - یکشنبه - در گفت وگویی تلفنی در خصوص شیوع کرونا در منطقه و جهان و لزوم همکاری جمعی همه کشورها رایزنی و تبادل نظر کردند. وزیر امور خارجه در این گفت وگو ضمن قدردانی از کمک‌های دولت و ملت جمهوری آذربایجان، تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده آمریکا را مانعی مهم بر سر راه مبارزه کشورمان با این ویروس خطرناک خواند و یادآوری کرد ایران و جهان این مرحله سخت را پشت سر خواهند گذاشت.

از زمان شیوع کرونا در ایران محمد جواد ظریف رایزنی‌های گسترده‌ای هم از طریق گفت و گوهای تلفنی و هم با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای برای تبیین شرایط ایران برای کشورهای مختلف داشته است. امروز هم دستیاران وزیر امور خارجه در دیدارهای جداگانه با سفرا و نمایندگی‌های مقیم ایران نامه‌های محمد جواد ظریف به وزیران خارجه کشورهای مختلف در خصوص کارزار ایران با کرونا و تاثیر تحریم‌های ظالمانه‌آمریکا در این کارزار با تحویل دیپلماتهای مقیم تهران کردند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی