شناسه خبر : 45135
تاریخ انتشار : 1398/12/24 14:11
استاندار: همه مبادی ورودی پایتخت به تب سنج مجهز می شود

استاندار: همه مبادی ورودی پایتخت به تب سنج مجهز می شود

استاندار تهران اعلام کرد: تمامی مبادی ورودی و خروجی و پایانه های مسافری پایتخت به منظور کنترل مسافران به دستگاههای تب سنج ویژه تشخیص ابتلا به ویروس کرونا مجهز می شود.

«انوشیروان محسنی بندپی» امروز شنبه در نشست اضطراری حمل و نقل استان تهران گفت: بر اساس تدابیر ستاد عملیات مدیریت مقابله با ویروس کرونا در کلان شهر تهران 14 مبادی ورودی و خروجی این استان و پایانه های مسافربری پایتخت از امروز به تجهیزات تب سنج تجهیز می شوند.

وی افزود: این کار با هدف اجرای طرح کنترل های بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سطح کشور صورت می گیرد.

استاندار تهران تصریح کرد: نیروی انتظامی با همکاری راهداری این استان، نسبت به تاسیس و راه اندازی ایستگاه های لازم برای نصب و استفاده از تب سنج اقدام می کنند و برای ایجاد نظم و انضباط اقدامات لازم ترافیکی را انجام خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات باید به گونه‌ای باشد که سبب ترافیک در مبادی خروجی نشود ضمن اینکه پیش بینی های لازم در مورد مراکز مراجعه افراد مشکوک به کرونا انجام شده و در ایستگاه ایست و بازرسی از انتشار ویروس جلوگیری خواهد شد.

محسنی بندپی ادامه داد: در مورد ترمینال های چهارگانه پایتخت، علاوه بر شهرداری تهران که اقدام به ضدعفونی مستمر این مکان ها می کند، اقدامات و تجهیزات لازم در جهت رعایت نکات بهداشتی و استفاده از تب سنج انجام می شود.

استاندار تهران با بیان اینکه تامین دستگاه های تب سنج بر عهده اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران است، تاکید کرد: تب سنجی توسط نیروهای آموزش دیده دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام و در صورت نیاز با اعلام زودهنگام از عوامل آموزش‌دیده هلال‌احمر و بسیج نیز برای این اقدام استفاده می‌شود.

استاندار تهران یادآورشد: در خانه ماندن، بهترین اقدام و تصمیم برای جلوگیری از ابتلا و شیوع ویروس کروناست که منجر به قطع زنجیره انتقال این ویروس می شود.

محسنی بندپی اظهارداشت: باید تمام تلاش خود را برای تشویق افراد به منظور حضور در خانه و خودداری از خروج از منزل به کار بگیریم.

«علی رضا زالی» فرمانده ستاد عملیات مقابله با ویروس کرونا در کلان شهر تهران نیز روز گذشته  استقرار مراقبین سلامت در بیمارستان ها را برای نظارت و کنترل افراد مبتلا به ویروس کرونا از جمله تصمیمات این ستاد اعلام کرده بود. 

وی گفته بود: مراقبین سلامت از فردا شنبه در بیمارستان ها مستقر می شوند تا به محض این که بیماری فردی با تشخیص کرونا مثبت تشخیص شد، از همانجا با خانواده‌ها تماس خواهند گرفت و نسبت به شناسایی، ایزوله‌سازی و قرنطینه وی در خانه اقدام می کنند.

بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی کرونا، تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، ۶۱۱ نفر جان باخته و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.


خبرگزاری ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی