شناسه خبر : 45095
تاریخ انتشار : 1398/12/24 08:16
رئیس پارلمان عراق خواستار نشست فوری برای بررسی اوضاع بعد از حملات آمریکا شد

رئیس پارلمان عراق خواستار نشست فوری برای بررسی اوضاع بعد از حملات آمریکا شد

رئیس پارلمان عراق از رؤسا و رهبران سیاسی این کشور خواست برای بررسی اوضاع خطرناک عراق بعد از حملات امروز آمریکا به مواضع نیروهای عراقی، جلسه اضطراری تشکیل دهند.

«محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق خواستار نشست فوری برای بررسی اوضاع این کشور بعد از حملات تروریستی آمریکا به مواضع نیروهای عراقی شد.

به گزارش شبکه الغدیر عراق، حلبوسی امروز جمعه (۲۳ اسفند) از رؤسا و رهبران سیاسی این کشور دعوت کرد بدین منظور جلسه فوری تشکیل دهند.

همزمان مجلس اعلای اسلامی عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای از دولت عراق خواست اقداماتی را که از حاکمیت و سلامت نیروهای مسلح عراق حفاظت می‌کند، اتخاذ کند. مجلس اعلای عراق حملات بامداد آمریکا به مواضع نیروهای عراقی را «حمله بزدلانه» خوانده و آن را به شدت محکوم است.

در بیانیه مجلس اعلای اسلامی عراق آمده است: «این حملات بزدلانه در حالی رخ می دهد که فرزندان ما در ارتش و الحشد الشعبی با عناصرباقی‌مانده داعش که در تلاش برای نفوذ دوباره خود به عراق و انجام حملات تروریستی هستند، به مقابله پرداخته‌اند».

نظامیان تروریست آمریکا بامداد امروز جمعه با طرح این ادعا که نیروهای الحشد الشعبی و گردان‌های حزب‌الله عراق عامل حمله راکتی به پایگاه نظامی «التالجی» است، مواضع ارتش، الحشد، حزب‌الله و چند نقطه را در استان‌های عراق هدف حملات هوایی قرار داد که بر اثر آن چند نفر شهید و زخمی شدند.

ادعای آمریکا در خصوص حملات تلافی‌جویانه‌اش در حالی مطرح است که تمامی نیروهای مسلح عراق هرگونه دست داشتن خود در حمله راکتی به التاجی را که منجر به کشته شدن سه تن شد، رد کرده‌اند.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی