شناسه خبر : 45054
تاریخ انتشار : 1398/12/23 14:29
موسوی: آمریکا در جایگاهی نیست که برای سایر کشورها نسخه حقوق بشری بپیچد

موسوی: آمریکا در جایگاهی نیست که برای سایر کشورها نسخه حقوق بشری بپیچد

سخنگوی وزارت خارجه ایران تصریح کرد: رژیمی که رئیس جمهور آن با افتخار فرمان ترور پاک‌ترین فرزندان ایران زمین را صادر می‌کند و هیچ میانه‌ای با مفهوم حقوق بشر ندارد، در جایگاهی نیست که برای دیگران نسخه حقوق بشری بپیچد.

 سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، رژیم آمریکا را فاقد هرگونه وجاهت سیاسی، حقوقی و اخلاقی برای اظهارنظر در خصوص حقوق بشر خواند و تاکید کرد: رژیمی که رئیس جمهور آن با افتخار فرمان ترور پاک‌ترین فرزندان ایران زمین را صادر می‌کند و همدستانش در مصدر وزیر امور خارجه و نماینده ویژه امور ایران با بی شرمی میزبان و مهمان منفورترین گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی هستند، هیچ میانه‌ای با مفهوم والای حقوق بشر ندارند.

وی افزود: رژیمی که رئیس جمهور آن آشکارا سخنان نژادپرستانه به زبان می‌آورد، با بی شرمی تمام از تبعیض مذهبی دفاع می‌کند، زنان را در حد ابزاری برای هوسرانی می‌داند، مردمان سایر کشورها را تنها به دلیل مذهب و نژاد از سفر به آمریکا منع می‌کند، بی محابا و بر خلاف تمام مقررات و موازین بین‌المللی تهدید به نابودی مراکز فرهنگی کشورها می‌کند، متحد و حامی رژیم کودک کش و قصاب سعودی و رژیم ضد بشری صهیونیستی است، در جایگاهی نیست که برای سایر کشورها نسخه حقوق بشری بپیچد.

موسوی با اشاره به اعترافات صریح و بی پرده مایک پامپئو که تعلیم شگردهای دروغ گفتن و حقه بازی را بخشی از برنامه درسی خود در دوره ریاست بر سازمان جاسوسی آمریکا عنوان کرده است، اظهار داشت: گزارش نویسی آمریکایی در مورد سایر کشورها از جمله ایران، شیوه نخ نما شده‌ای است که بر اساس آموخته‌های پامپئو و هم قطارانش در سازمان سیاه سیا و از طریق ردیف کردن مجموعه‌ای از دروغ‌ها و وارونه سازی واقعیت‌ها و بزرگنمایی نقاط ضعف و سیاه‌نمایی نقاط مثبت تنظیم می‌شود و بنابراین هیچ ارزش و اعتباری ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی شدید از اعتیاد مخرب الیگارشی حاکم بر آمریکا به دروغ پردازی سیستماتیک، نژادپرستی هدفمند و بیگانه ستیزی خشونت آمیز، سیاست های غیرانسانی هیات حاکمه آمریکا علیه مهاجران را یکی از بدترین نمودهای نژادپرستی برشمرد و اصرار آمریکا بر جداسازی کودکان بیگناه از والدینشان در مبادی ورودی امریکا برای ارعاب مهاجران را شرم آورترین برخورد یک دولت با انسان خواند.

 موسوی با ابراز تاسف از تقلیل مفهوم "حقوق بشر" به اهرم اعمال فشار و بدنام سازی از سوی آمریکا و برخی متحدین غربی آن، گزارش وزارت خارجه امریکا را مکمل شبهه پراکنی های نهادهای وابسته به دولت آمریکا از جمله عفو بین الملل دانست که تحت لوای سازمان غیردولتی عملا سیاست های رسمی رژیم امریکا را اجرا می کنند.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر سال ۲۰۱۹ خود بار دیگر به تکرار اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت. وزارت خارجه آمریکا در این گزارش که چهارشنبه منتشر شد اتهامات مندرج در گزارش‌های سال‌های گذشته را تکرار و تهران را به نقض حقوق زنان و اقلیت‌ها، حقوق همجنس‌طلبان و سرکوب مخالفان متهم کرده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین بدون ارائه مستندات کافی مدعی شده اعدام‌ها در ایران مطابق با استاندارهای قانونی بین‌المللی نیست و «بدون محاکمه منصفانه» افراد انجام می‌شود. 


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی