شناسه خبر : 45048
تاریخ انتشار : 1398/12/23 14:00
کره شمالی 1710 نفر دیگر را از قرنطینه خارج کرد/روسیه کیت تشخیص کرونا به کره شمالی فرستاد

کره شمالی 1710 نفر دیگر را از قرنطینه خارج کرد/روسیه کیت تشخیص کرونا به کره شمالی فرستاد

رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز جمعه گزارش کردند این کشور اقدام به آزاد کردن 1710 فرد شامل 70 خارجی که قبلا با حکم دولت این کشور در راستای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا جدید در این کشور در قرنطینه قرار گرفته بودند، کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی و روزنامه رودونگ سینمون، امروز گزارش کردند در راستای تقویت روند جداسازی و تحت نظارت پزشکی قرار دادن خارجی‌هایی که وارد کشور ما می‌شوند تعداد ۷۰ نفر دیگر از این خارجی‌ها که علایم ابتلا به ویروس کرونا را نشان ندادند از جداسازی خارج شدند.

این دو رسانه در ادامه مطلب خود نوشتند: مقامات حدود ۹۹۰ نفر را در روستای پیونگان شمالی و ۷۲۰ نفر را نیز در استان پیونگان جنوبی از جداسازی خارج کردند اما این افراد آزاد شده برای مدت ۳۰ روز تحت نظارت پزشکی قرار خواهند گرفت.

مقام‌های کره شمالی عنوان کردند که تاکنون به علایمی از ابتلا به ویروس کرونا جدید در این کشور بر نخورده‌اند و روزنامه رودونگ سینمون از تدبیر «بسیار ویژه قرنطینه» در این کشور تقدیر کرد.

با توجه به این گزارش‌ها تعداد رسمی اعلام شده از افرادی که از قرنطینه در کره شمالی آزاد شده به ۵۳۶۰ تن می‌رسد.

در عین حال به گزارش یواس نیوز، روسیه اقدام به تحویل تعداد قابل توجهی از کیت‌های تست ویروس کرونا به کره شمالی کرده است.

یک کارمند فعال در یک سازمان غیردولتی آمریکا به یو اس نیوز گفت:‌ دولت روسیه چند روز پیش توانسته این کیت‌های تست ویروس کرونا را با پروازی که به کره شمالی بازمی‌گشت به پیونگ یان ارسال کند و این کار را پس از تخلیه دیپلمات‌های خارجی و دیگر مسافران از این کشور انجام داده است.

کارمند مذکور که نامش را فاش نکرد، گفت: اگر مقام‌های کره شمالی آزمایشات را روی دستگاه‌هایشان اجرا کنند ما به زودی شروع به شنیدن اخبار موارد تأیید شده ابتلا به ویروس کرونا جدید در این کشور در چند روز آینده خواهیم کرد.


خبرگزاری ایسنا
کلید واژگان
کروناکره شمالی
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی