شناسه خبر : 45005
تاریخ انتشار : 1398/12/22 21:22
عربستان حمله به پایگاه آمریکا در التاجی عراق را محکوم کرد

عربستان حمله به پایگاه آمریکا در التاجی عراق را محکوم کرد

وزارت خارجه عربستان روز پنجشنبه حمله موشکی به پایگاه التاجی در عراق را محکوم کرد و به آمریکا و انگلیس که سه نظامی آنها در این حمله کشته شدند تسلیت گفت.

وزارت خارجه عربستان روز پنجشنبه حمله موشکی به پایگاه التاجی در عراق را محکوم کرد و به آمریکا و انگلیس که سه نظامی آنها در این حمله کشته شدند تسلیت گفت. در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است: «عربستان حمله تروریستی به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد را که با کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان ائتلاف بین المللی ضد داعش همراه شد محکوم می‌کند». به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، وزارت خارجه عربستان بر موضع ثابت کشورش علیه خشونت و افراط گرایی و تروریسم تاکید کرد و ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده‌های قربانیان برای زخمی‌ها آرزوی بهبودی هر چه سریع‌تر کرد. رسانه‌های عراقی شب گذشته از شلیک بیش از ده فروند راکت کاتیوشا به پایگاه نظامیان آمریکا در التاجی (شمال بغداد) خبر دادند.

آمریکا با طرح این ادعا که این حمله کار کتائب حزب‌الله وابسته به سازمان الحشد الشعبی عراق بوده، از کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن ۱۲ نفر خبر داد.وزارت خارجه عربستان روز پنجشنبه حمله موشکی به پایگاه التاجی در عراق را محکوم کرد و به آمریکا و انگلیس که سه نظامی آنها در این حمله کشته شدند تسلیت گفت. در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است: «عربستان حمله تروریستی به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد را که با کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان ائتلاف بین المللی ضد داعش همراه شد محکوم می‌کند». به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، وزارت خارجه عربستان بر موضع ثابت کشورش علیه خشونت و افراط گرایی و تروریسم تاکید کرد و ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده‌های قربانیان برای زخمی‌ها آرزوی بهبودی هر چه سریع‌تر کرد.

رسانه‌های عراقی شب گذشته از شلیک بیش از ده فروند راکت کاتیوشا به پایگاه نظامیان آمریکا در التاجی (شمال بغداد) خبر دادند. آمریکا با طرح این ادعا که این حمله کار کتائب حزب‌الله وابسته به سازمان الحشد الشعبی عراق بوده، از کشته شدن سه نظامی و زخمی شدن ۱۲ نفر خبر داد. حزب الله عراق و هیچ کدام از دیگر گروه‌های الحشد الشعبی مسئولیت حمله به التاجی را نپذیرفتند و برخی از احتمال تکرار صحنه سازی آمریکا به منظور حمله به مقرهای الحشد الشعبی نظیر حمله آذر ماه گذشته به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی در القائم خبر می‌دهند. در عین حال حزب‌الله عراق امروز با صدور بیانیه‌ای گفت: کسانی که برای محکوم کردن [حملات راکتی علیه پایگاه های آمریکا] شتاب می‌کنند و با جنایتکاران ابرازهمدردی می‌کنند، به آن‌ها می‌گوییم که اگر شما کشوری را اشغال کنید و فرماندهان میادین پیروز آن کشور را بکشید و نیروهای مرزبانی و ارتش آن‌‌ها را بمباران کنید و [در پارلمان] نمایندگانشان به اخراج شما رأی دهند، آیا فکر می‌کنید کسی از شما دفاع خواهد کرد یا به شما اجازه حضور در خاک آن کشور را خواهد داد، همانگونه که شما از این قاتلان حمایت می‌کنید؟».

حزب الله عراق و هیچ کدام از دیگر گروه‌های الحشد الشعبی مسئولیت حمله به التاجی را نپذیرفتند و برخی از احتمال تکرار صحنه سازی آمریکا به منظور حمله به مقرهای الحشد الشعبی نظیر حمله آذر ماه گذشته به پایگاه نیروهای الحشد الشعبی در القائم خبر می‌دهند. در عین حال حزب‌الله عراق امروز با صدور بیانیه‌ای گفت: کسانی که برای محکوم کردن [حملات راکتی علیه پایگاه های آمریکا] شتاب می‌کنند و با جنایتکاران ابرازهمدردی می‌کنند، به آن‌ها می‌گوییم که اگر شما کشوری را اشغال کنید و فرماندهان میادین پیروز آن کشور را بکشید و نیروهای مرزبانی و ارتش آن‌‌ها را بمباران کنید و [در پارلمان] نمایندگانشان به اخراج شما رأی دهند، آیا فکر می‌کنید کسی از شما دفاع خواهد کرد یا به شما اجازه حضور در خاک آن کشور را خواهد داد، همانگونه که شما از این قاتلان حمایت می‌کنید؟».


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی