شناسه خبر : 44993
تاریخ انتشار : 1398/12/22 20:03
ورود سامانه جدید بارشی از غرب کشور در روز شنبه

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار هواشناسی:

ورود سامانه جدید بارشی از غرب کشور در روز شنبه

روز شنبه سامانه بارشی جدید از غرب کشور واردمی شود و دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران گسترش می‌یابد که موجب بارش باران و برف می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام اینکه بعدازظهر فردا جمعه، ۲۳ اسفند، با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور، بارش در این مناطق شروع خواهد شد، گفت: این سامانه پس فردا به کل نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و بخش‌هایی از مرکز گسترش یافته که سبب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف می‌شود. صادق ضیاییان  با بیان اینکه طی دو روز آینده در اغلب مناطق کشور آسمان صاف و آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: در جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی افزود: بعدازظهر فردا جمعه، ۲۳ اسفند، با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور، بارش در این مناطق شروع خواهد شد و روز شنبه، ۲۴ اسفند به کل نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و بخش‌هایی از مرکز گسترش یافته که سبب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف می‌شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای جمعه و شنبه در استان‌های خوزستان و ایلام وزش باد شدید و احتمال وقوع گرد و خاک پیش بینی می‌شود، گفت: بارش‌ها روز شنبه در کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، ‌ کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان شدت خواهد داشت.

ضیاییان ادامه داد: روز یکشنبه، ۲۵ اسفند نیز فعالیت سامانه در شمال غرب کاهش و به تدریج به مرکز و شرق کشور گسترش یافته و در غرب و جنوب غرب تشدید می‌شود و دوشنبه بارش در غالب مناطق نیمه شمالی ادامه خواهد داشت. همچنین شنبه و یکشنبه شمال خلیج فارس مواج است. وی همچنین آب و هوای پایتخت طی سه روز آینده را نیز پیش بینی کرد و گفت: امروز پنج شنبه، دمای تهران بین ۲۲ تا ۹ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

فردا جمعه نیز بین ۲۳ تا ۱۳ درجه سانتی‌گراد و روز شنبه بین ۲۱ تا ۱۳ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی، فردا کمی ابری و در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد و روز شنبه نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری و بارش پراکنده با گاهی وزش باد همراه خواهد بود.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی