شناسه خبر : 44956
تاریخ انتشار : 1398/12/22 14:36
آمریکا با کنترل کامل آسمان عراق، مقرهای الحشد الشعبی را بمباران می‌کند

آمریکا با کنترل کامل آسمان عراق، مقرهای الحشد الشعبی را بمباران می‌کند

کارشناس امنیتی عراق با تایید این امر که کنترل کامل آسمان عراق در دست آمریکاست، گفت که واشنگتن با سوء استفاده از این امر، مقرهای الحشد الشعبی را هدف قرار می‌دهد.«هیثم الخزعلی» کارشناس امنیتی عراق امروز (پنج‌شنبه - 12 مارس)...

 «هیثم الخزعلی» کارشناس امنیتی عراق، امروز (پنج‌شنبه - ۱۲ مارس)، از سیطره آمریکا بر آسمان عراق و سوء‌استفاده از آن برای بمباران مقرهای سازمان الحشد الشعبی خبر داد.

وی در گفت‌وگو با شبکه «العهد» تصریح کرد: نیروهای آمریکایی کنترل رادارهای عراقی را برعهده دارند، با وجود اینکه برخی از این رادارها ساخت روسیه هستند. آمریکا به پهپادهای اسرائیلی اجازه می‌دهد که وارد آسمان عراق شوند و مقرهای الحشد الشعبی و ارتش عراق را بمباران کنند.

الخزعلی در ادامه از دولت عراق خواست تا خود کنترل آسمان کشورش را به دست گیرد.

وی افزود: تصمیم پارلمان عراق درباره ضرورت اخراج نیروهای آمریکایی، ضامن خروج این نیروها به دلیل نقض‌های مکرری که علیه حاکمیت عراق مرتکب شده‌اند، است.

هشدار درباره استفاده آمریکا از آسمان عراق برای تهدید همسایگان

«بدر الزیادی» عضو کمیسیون دفاع پارلمان عراق نیز در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تایید کرد که آمریکا کنترل کامل آسمان عراق را در سایه سکوت بغداد در دست دارد.

وی از دولت عراق خواست که از تعارف با آمریکایی که کنترل کامل آسمان این کشور را در دست دارد، دست بردارد.

الزیادی توضیح داد: اغلب هواپیماهای آمریکایی با استفاده از آسمان عراق، کشورهای همسایه آن را تهدید می‌کنند و ده‌ها پهپاد آمریکایی در سایه عدم اتخاذ موضع قاطع دولت عراق، با آزادی کامل در آسمان این کشور پرواز می‌کنند.

این نماینده عراقی وابسته به ائتلاف «سائرون» درباره تداوم عملیات‌های هوایی آمریکا برای هدف قرار دادن مواضع الحشد الشعبی در نوار مرزی عراق هشدار داد.

 منابع خبری سوریه و عراق، شامگاه گذشته از حمله هوایی به نقاطی در جنوب شرق بوکمال سوریه در نزدیکی مرز با عراق خبر دادند.

یک منبع در سازمان «الحشد الشعبی» عراق به شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت که در جریان این حملات، مواضع گروههای مقاومت «کتائب حزب الله»، «النجباء»، «سید الشهداء»، و لشکر «حیدریون» هدف قرار گرفته است.

وی تأکید کرد که اطلاعات موجود نشان می‌دهد جنگنده‌های ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا این حملات را انجام داده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اما شامگاه گذشته گفته بود که هواپیماهای ناشناس مناطق جنوب شرق بوکمال را بمباران کردند.

با وجود اینکه سانا تأکید کرد که در جریان این حملات، هیچ آسیبی به کسی نرسیده است، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- از شهادت ۱۸ نفر از نیروهای الحشد خبر داد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی