شناسه خبر : 44914
تاریخ انتشار : 1398/12/22 09:06
اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن به خاطر کرونا

اعلام وضعیت اضطراری در واشنگتن به خاطر کرونا

شهردار واشنگتن دی‌سی پس از تایید دهمین مورد ابتلا به کرونا در این منطقه، وضعیت اضطراری اعلام کرد.تارنمای خبری هیل شامگاه چهارشنبه گزارش داد «موریل باوزر» شهردار واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا پس از تایید 6 مبتلای دیگر ...

تارنمای خبری هیل شامگاه چهارشنبه گزارش داد «موریل باوزر» شهردار واشنگتن دی‌سی پایتخت آمریکا پس از تایید ۶ مبتلای دیگر به کرونا در این منطقه که آمار کل مبتلایان را به ۱۰ نفر رساند، در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کرد.

اعلام وضعیت اضطراری این امکان را به شهردار واشنگتن دی‌سی می‌دهد که اعلام قرنطینه، درخواست بودجه ویژه فدرال و نظارت بر قیمت‌ها را اعمال کند.

مقام‌های واشنگتن دی‌سی ساعاتی پیش از اعلام وضعیت اضطراری، اجتماعات بالای هزار نفر را در این شهر ممنوع کرده بودند.

براساس اعلام رسمی مقام‌های بهداشت آمریکا، تاکنون در این کشور بیش از یکهزار و صد نفر به کرونا مبتلا شده و دست کم ۳۱ نفر جان باخته‌اند.

برگزاری دو نشست در دو هفته گذشته در آمریکا که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، «مایک پنس» معاون او و بسیاری از مقام‌های دولتی و اعضای کنگره در آن حضور داشتند و پس از برگزاری آزمایش کرونا برای برخی از شرکت‌کنندگان مثبت اعلام شد، نگرانی‌هایی را میان مقام‌های واشنگتن برانگیخت.

تاکنون دو تن از اعضای کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند که با افراد مبتلا به کرونا تماس داشته‌اند و خود را تا ۱۴ روز قرنطینه می‌کنند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی