شناسه خبر : 44906
تاریخ انتشار : 1398/12/21 20:20
کردستان عراق خواستار بازگشت شهروندان خود از ایران شد

کردستان عراق خواستار بازگشت شهروندان خود از ایران شد

وزارت کشور اقلیم کردستان عراق امروز آخرین مهلت بازگشت شهروندانش از ایران به این منطقه را چهاردهم مارس (24 اسفند ماه ) اعلام کرد. در بیانیه وزارت کشور اقلیم کردستان آمده است که گذرگاه های مرزی با ایران از شانزده مارس تا یکم آوریل بسته خواهد شد.

در بیانیه وزارت کشور اقلیم کردستان آمده است که گذرگاه های مرزی با ایران از شانزده مارس تا یکم آوریل بسته خواهد شد. بر اساس این گزارش، در این تاریخ تنها امور بازرگانی در گذرگاه های مرزی اقلیم و ایران بر اساس دستور العمل های صادره قابل اجرا، ادامه خواهد داشت. در همین حال، مدارس اقلیم کردستان نیز تا بیست و سوم مارس و دانشگاه ها تا یکم آوریل تعطیل اعلام شده است.

وزارت بهداشت دولت مرکزی و بهداشت دولت محلی اقلیم کردستان عراق در گزارشی مشترک، شمار کل مبتلایان به کرونا را تاکنون در این کشور ۷۳ نفر اعلام کرده اند. طبق این گزارش از مجموع ۱۹ استان در ۱۳ استان عراق ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده که همچنان بغداد پایتخت، با ۲۷ مورد بیشترین ابتلا به این ویروس را گزارش کرده و استان های بابل، الانبار، ذیقار و المثنی با یک مورد، کمترین ابتلا را ثبت کرده اند.

سلیمانیه با ۱۱ مورد، کرکوک با ۷ مورد، نجف با ۶ ، اربیل ۵، کربلا ۴ و واسط و میسان هرکدام با ۳ مورد و دیاله با ۲ مورد در رده های بعدی قرار دارند. از ۲۷ مورد ابتلا در استان بغداد تنها دو مورد و در کرکوک ۴ مورد بهبود از بیماری کرونا پیدا کرده اند. تعداد متوفیان ابتلا به ویروس در عراق نیز ۸ مورد ذکر شده است که دو نفر آنان در بغداد و مابقی در سلیمانیه، کربلا، میسان و دیاله جان باخته اند. شش استان دهوک، حلبچه، صلاح الدین(تکریت)، نینوا(موصل) و دیوانیه هنوز هیچ موردی از ابتلا به کرونا را ثبت نکرده اند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی