شناسه خبر : 44902
تاریخ انتشار : 1398/12/21 19:44
افزایش تولید نفت عربستان سعودی به سود بازار نیست

وزیر انرژی روسیه:

افزایش تولید نفت عربستان سعودی به سود بازار نیست

افزایش تولید نفت که عربستان سعودی اعلام کرده، به هیچ وجه به سود بازار نیست و شرایط را بدتر می‌کند. روسیه خواهان حفظ تولید نفت در سطح سه ماهه نخست سال 2020 میلادی است

«الکساندر نوواک» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: روسیه خواهان حفظ تولید نفت در سطح سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی است. عربستان سعودی اعلام کرده است که تولید نفت خود را برای سه ماهه دوم سال جاری افزایش خواهد داد. شرکت آرامکو عربستان اعلام کرده که از وزارت انرژی این کشور دستورالعمل برای افزایش تولید نفت تا ۱۳ میلیون بشکه در روز گرفته است. نوواک در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران گفت که وضعیت بیماری کرونا در چین به تدریج در حال بهتر شدن است و دولت این کشور با تدابیری که اندیشیده بر این بیماری غلبه کرده است.

وی همچنین به شیوع ویروس کرونا در اروپا اشاره و خاطرنشان کرد: این مساله بر اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت تاثیر گذاشته است. وزیر انرژی روسیه ابراز امیدواری کرد که وضع بازار جهانی نفت به تدریج تثبیت شود. توافق نفتی میان اوپک و روسیه روز جمعه پس از مخالفت مسکو با کاهش تولید بیشتر به دلیل شیوع کرونا پس از سه سال پایان یافت. پیش از برگزاری این جلسه نیز انتظار می‌رفت توافق با مخالفت روسیه همراه شود. رییس جمهوری روسیه روز یکشنبه از قیمت‌ نفت دفاع کرده بود و به همین دلیل ‌مخالفت این کشور با تعمیق توافق تولید، دور از ذهن نبود. اوپک کاهش ۱.۵ میلیون بشکه‌ای نفت را به اضافه کاهش ۱.۷ میلیون بشکه‌ای کنونی توافق، پیشنهاد کرده بود.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی