شناسه خبر : 44893
تاریخ انتشار : 1398/12/21 18:21
لغو رزمایش ناتو در شمال نروژ در پی شیوع کرونا

لغو رزمایش ناتو در شمال نروژ در پی شیوع کرونا

رئیس مرکز عملیات ارتش نروژ امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، تمرین‌های نظامی "واکنش سرد" ائتلاف ناتو در سال 2020 که قرار بود بیش از 15 هزار سرباز را در شمال نروژ گرد هم آورد به دلیل ویروس کرونای جدید لغو شد.

رون یاکوبسن، رئیس مرکز عملیات ارتش نروژ اعلام کرد، این مانور قرار بود دوم تا هجدهم مارس با حضور ۱۰ کشور عضو ناتو از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس،‌ بلژیک و سوئد با هدف محک زدن توانمندی‌ها برای انجام فعالیت‌های رزمی گسترده در شرایط زمستانی دشوار برگزار شود و بزرگترین مرحله جنگی و نقطه اوج مانور در ۱۲ مارس بود که لغو شد. ژنرال یاکوبسن گفت: ما ترجیح می‌دهیم توانمندی خود را برای یک عملیات موثر حفظ کنیم تا بتوانیم از جامعه در مواقع دشوار آینده حفاظت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: لغو رزمایش‌های ناتو منعکس کننده تمایل ارتش نروژ به اجتناب از افزودن باری بر دوش نظام پزشکی این کشور است. این مقام نظامی نروژ ادامه داد: ناتو تصمیم گرفت تمرین نظامی خود در منطقه قطب را به خاطر ویروس کرونا متوقف کند. وی تاکید کرد: در شرایط حاضر ویروس کرونا در جامعه از کنترل خارج شده است. پنج شنبه گذشته یک کمپ نظامی در مرکز تمرین‌های ناتو به دلیل ابتلای یکی از سربازان به کرونا به طورکامل قرنطینه شد.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی