شناسه خبر : 44889
تاریخ انتشار : 1398/12/21 17:05
مهلت روادید ایرانیان در ایتالیا 60 روز تمدید شد

مهلت روادید ایرانیان در ایتالیا 60 روز تمدید شد

سفارت ایران در رم اعلام کرد: گردشگران ایرانی تا 60 روز بعد از اتمام مهلت روادید خود مشکلی برای حضور در خاک ایتالیا نخواهند داشت.

سفارت ایران در ایتالیا عصر امروز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده برای برخی هموطنان که مجبور به اقامت بیش از مدت روادید صادر شده گردیده‌اند، مکاتبات لازم با وزارت خارجه جمهوری ایتالیا صورت پذیرفت. این اطلاعیه می‌افزاید: بر اساس مصوبه اخیر دولت ایتالیا در خصوص مدیریت بحران کرونا، کلیه اتباع خارجی که در حال حاضر در ایتالیا حضور دارند، تا ۶۰ روز پس از انقضای روادید شامل قانون اخراج از ایتالیا نمی‌شوند. بنابراین گردشگران ایرانی نیز تنها تا ۶۰ روز بعد از اتمام مهلت روادید خود مشکلی برای حضور در خاک ایتالیا نخواهند داشت.

سفارت ایران در اطلاعیه ای دیگر به هموطنان مقیم ایتالیا اعلام کرد: بر اساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری کرواسی در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۸ ، برای اتباع خارجی که از برخی مناطق و کشورهای جمهوری خلق چین ،جمهوری ایتالیا، جمهوری فدرال آلمان ، کره جنوبی و جمهوری اسلامی ایران وارد این کشور می گردند مقررات ۱۴ روز قرنطینه و صدور گواهی سلامت اعمال می‌گردد. لذا ضروری است هموطنان مقیم ایتالیا برای مواجه نشدن با مشکل امعان نظر کافی به این محدودیت‌ها داشته باشند.

روز گذشته نخست‌وزیر ایتالیا اعلام کرد کل این کشور برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا قرنطینه شد همچنین دولت ایتالیا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: «هیچ کس حق خروج از محل سکونتش را ندارد مگر به سه دلیل: کار، سلامت و تهیه غذا. هیچ کس حق بیرون رفتن به دلایل دیگر را ندارد. پلیس حق دارد شما را متوقف کرده و مورد سوال قرار دهد و اگر شما نتوانید دلیل خروجتان را نشان دهید باید ۲۰۰ یورو بپردازید و اگر خارج از محدوده سکونتتان باشید به زندان می‌روید. »


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی