شناسه خبر : 44849
تاریخ انتشار : 1398/12/21 09:11
60 تا 70 درصد آلمانی‌ها ممکن است به کرونا مبتلا شوند

مرکل:

60 تا 70 درصد آلمانی‌ها ممکن است به کرونا مبتلا شوند

صدراعظم آلمان مدعی شده بین 60 تا 70 درصد جمعیت آلمان ممکن است به ویروس کرونای جدید مبتلا شوند. «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان سه‌شنبه پیش‌بینی کرده بین 60 تا 70 درصد جمعیت این کشور در مقطعی به بیماری...

«آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان سه‌شنبه پیش‌بینی کرده بین ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت این کشور در مقطعی به بیماری «کووید-۱۹» مبتلا خواهند شد. 

روزنامه آلمانی «بیلد» گزارش داده این اظهارات مرکل در پارلمان آلمان به سکوت در جلسه منجر شده است. 

سازمان جهانی بهداشت سه‌شنبه هشدار داد نزدیک به ۳۰ کشور در سراسر اروپا به این ویروس مبتلا شده‌اند. بیش از ۱۷۰۰۰ نفر تا کنون در این قاره به کرونا مبتلا شده و بیش از ۷۰۰ نفر جان باخته‌اند. 

مرکل در جمع اعضای حزبش گفت: «۶۰ تا ۷۰ درصد مردم آلمان به کرونا ویروس مبتلا خواهند شد.»

تا به حال نتیجه آزمایش کرونا برای ۱۴۰۰ نفر در آلمان مثبت بوده است و ۲ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

صدراعظم آلمان گفته که ممکن است دولت این کشور بسته به شدت شیوع ویروس تصمیم به لغو بیشتر مراسم‌ها و اجتماعات کند. او گفت به تعویق اندختن جلسات پارلمان هم یکی از احتمالات است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که باعث ایجاد بیماری‌هایی در پستانداران و پرندگان می‌شود.

 این بیماری در انسان، باعث ایجاد عفونت‌های تنفسی می‌شود که عموماً خفیف هستند. اشکال نادرتر ابتلا به این ویروس باعث ایجاد بیماری‌هایی نظیر «نشانگان تنفسی حاد» (سارس)، «نشانگان تنفسی خاورمیانه» (مرس) و «کووید-۱۹» می‌شوند که می‌توانند مرگبار باشند.»


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی