شناسه خبر : 44844
تاریخ انتشار : 1398/12/20 22:38
وزیر انرژی روسیه: درهای همکاری با اوپک بسته نیست

وزیر انرژی روسیه: درهای همکاری با اوپک بسته نیست

وزیر انرژی روسیه: مسکو همچنان از همکاری های بیشتر با سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برای بازگرداندن ثبات به بازار نفت استقبال می کند.

نوواک افزود: مسکو همچنان از همکاری های بیشتر با سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برای بازگرداندن ثبات به بازار نفت استقبال می کند. وی گفت: دوست دارم بگویم که درها بسته نیست و عدم دستیابی به توافق با اوپک برای تمدید توافق کاهش تولید نفت به این معنا نیست که ما نمی توانیم در آینده با اعضای اوپک و کشورهای خارج از این سازمان همکاری کنیم.

وزیر انرژی روسیه با بیان اینکه اگر لازم باشد ما ابزارهای بسیاری برای کاهش یا افزایش تولید نفت داریم گفت: امکان دستیابی به توافق جدید وجود دارد. نوواک اضافه کرد: برای نشست های آینده در ماه می (اردیبهشت/ خرداد) یا ماه ژوئن (خرداد / تیر) برای ارزیابی شرایط بازار نفت برنامه ریزی کردیم. توافق نفتی میان اوپک و روسیه روز جمعه پس از مخالفت مسکو با کاهش تولید بیشتر به دلیل شیوع کرونا پس از سه سال پایان یافت.

پیش از برگزاری این جلسه نیز انتظار می‌رفت توافق با مخالفت روسیه همراه شود. رییس جمهوری روسیه روز یکشنبه از قیمت‌های کنونی نفت دفاع کرده بود و به همین دلیل ‌مخالفت این کشور با تعمیق توافق تولید دور از ذهن نبود. اوپک کاهش ۱.۵ میلیون بشکه‌ای نفت را به اضافه کاهش ۱.۷ میلیون بشکه‌ای کنونی توافق، پیشنهاد کرده بود.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی