شناسه خبر : 44838
تاریخ انتشار : 1398/12/20 21:10
توضیحات سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی درباره پروازهای هواپیمایی چایناساترن به ایران

سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی:

توضیحات سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی درباره پروازهای هواپیمایی چایناساترن به ایران

تمامی پروازهای هواپیمایی چینی چایناساترن از تمامی مبادی این کشور به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بدون مسافر و بار ورودی انجام می شود.

علی کاشانی حیدری اظهار داشت: پیرو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر توقف موقت پرواز‌ها میان ایران و چین از یازدهم یازدهم بهمن ماه سال جاری بر اساس دستور سازمان هواپیمایی کشوری کلیه مجوز‌های پروازی میان ایران و چین تعلیق شد و دو شرکت هواپیمایی چایناساترن و ماهان که در این مسیر پرواز داشتند، عملیات پروازی مسافری خود در این مسیر را متوقف کردند. کاشامی حیدر افزود: از تاریخ یاد شده تمامی پرواز‌های مسافری برنامه‌ای از ایران به چین متوقف شده و فروش بلیت نیز به کلیه مقاصد پروازی در چین به حالت تعلیق در آمد.

وی گفت: از زمان توقف پرواز‌ها میان ایران و چین تاکنون یک پرواز برای بازگشت دانشجویان ایرانی از تهران به ووهان در چین و بالعکس انجام شده و همچنین به منظور انتقال تجهیزات و لوازم پزشکی و کمک‌های بشر دوستانه چین، چند پرواز باری با نظارت دقیق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تهران به این کشور انجام گرفته و عملیات ضدعفونی و گندزدایی هواپیما‌ها و تجهیزات نیز پس از پرواز با نظارت پایگاه مراقبت بهداشت مرزی انجام شده است.

مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیان داشت: پرواز‌های شرکت هواپیمایی چایناساترن به ایران نیز در روز‌های اخیر فقط برای بازگشت اتباع چینی از ایران به این کشور انجام شده و هیچ مسافر ورودی نداشته است. کاشانی حیدری افزود: در حال حاضر هیچ پرواز مسافری میان کشور ایران و چین انجام نمی‌شود و تنها پرواز‌های فوق العاده باری برای انتقال تجهیزات لازم در جهت مبارزه با بیماری کرونا میان دو کشور صورت می‌گیرد.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی