شناسه خبر : 44801
تاریخ انتشار : 1398/12/20 16:37
عربستان نشست آتی اوپک پلاس را به حل بحران بازار نفت مشروط کرد

عربستان نشست آتی اوپک پلاس را به حل بحران بازار نفت مشروط کرد

وزیر انرژی عربستان گفت در صورتی که توافقی در خصوص اقدامات برای مواجهه با تاثیر کرونا بر بازار نفت شکل نگیرد، دلیلی برای برگزاری نشست اوپک پلاس در دو ماه آینده وجود ندارد.

عبدالعزیز بن سلمان در واکنش به اظهارات همتای روسی خود اعلام کرد، هیچ حکمتی در برگزاری نشست ماه مه- ژوئیه که فقط نشانگر شکست ما برای حضور در آن است، وجود ندارد. وی به انجام اقدامات لازم و کاری که باید در بحران این چنینی (تاثیر کرونا بر تقاضا و قیمت های نفت) انجام شود، اشاره کرد. وزیر انرژی عربستان افزود که هر کشور تولید کننده نفت باید سهم بازار خود را حفظ کند.

پیشتر الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفته بود که تخفیف های ارائه شده توسط شرکت آرامکو عربستان برای نفت خود منجر به نگرانی بازار شده است. عبدالعزیز بن سلمان افزود: در یک بازار آزاد هر تولید کننده ای باید حس رقابت را نشان داده، سهم بازار خود را حفظ و افزایش دهد. پس از شکست مذاکرات روز جمعه اوپک‌ بهای نفت برنت حدود ۱۰ درصد سقوط کرد که این موضوع نگرانی‌هایی را برای بازار نفت به وجود آورد. این موضوع می‌تواند اقتصاد بسیاری از تولیدکنندگان نفت خام جهان را در تنگنا قرار داده و سرمایه‌گذارهای‌ انرژی را نیز فراری ‌دهد. در این نشست قرار بود تا کاهش تولید نفت ادامه پیدا کند اما روسیه با این امر مخالفت کرد.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی