شناسه خبر : 44740
تاریخ انتشار : 1398/12/19 20:03
مرکل: سران اتحادیه‌اروپا 7 فروردین نشست ویژه‌ای برگزار می‌کند

مرکل: سران اتحادیه‌اروپا 7 فروردین نشست ویژه‌ای برگزار می‌کند

صدر اعظم آلمان امروز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: نشست ویژه سران اتحادیه اروپا 26 مارس (7 فروردین) به منظور بحث و بررسی در خصوص ویروس کرونا برگزار می شود.

 آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان امروز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: نشست ویژه سران اتحادیه اروپا ۲۶ مارس (۷ فروردین) به منظور بحث و بررسی در خصوص ویروس کرونا برگزار می شود. صدر اعظم آلمان در این باره گفت: وزرای اقتصاد و دارائی آلمان قرار است در هفته جاری تمهیدات بیشتری را در خصوص کمک به مشکلات نقدینگی شرکت ها پس از شیوع ویروس کرونا ارائه کنند. گفتنی است، شیوع ویروس کووید ۱۹ همچنان در جهان ادامه دارد و شمار کشورهایی که موارد ابتلای قطعی به این ویروس در آنها گزارش شده به ۱۰۵ کشور رسیده است.

تنها در دو روز اخیر کشورهای مولداوی، مالدیو، بلغارستان، پاراگوئه، کلمبیا، واتیکان، پرو، صربستان و توگو نخستین موارد کرونا را در خاک خود گزارش کرده‌اند. برخی از این کشورها گفته‌اند ویروس به نوعی از منشأ ایتالیا به آنها رسیده است. ایتالیا همچنان کانون اصلی شیوع در قاره اروپا محسوب می‌شود و مقام‌های این کشور اعلام کردند بخش‌های پرجمعیت، از جمله ناحیه لومباردی، قرنطینه می‌شود. «آندری بابیش» نخست وزیر چک روز یکشنبه گفت ایتالیا باید سفر شهروندانش به سایر کشورهای اروپایی را نیز ممنوع کند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا تا شامگاه شنبه به ۵۸۸۳ نفر رسد که از این میان ۲۳۳ نفر جان باخته‌اند.

در سایر کشورهای اروپایی نیز حدود سه‌هزار نفر به ویروس کرونای جدید مبتلا شده و از آن میان ۲۵ تن جان باخته‌اند. بیشترین قربانیان در فرانسه (۱۱ نفر) و اسپانیا (۱۰) بوده‌اند. در مجموع کشورهای اروپایی ۱۹۲ بهبودی از این بیماری نیز گزارش شده است. مولداوی و بلغارستان دو کشوری هستند که نخستین موارد ابتلا به کرونا را در خاک خود را گزارش کرده‌اند. زن ۴۸ ساله‌ای که نتیجه آزمایش او در مولداوی تأیید شده از ایتالیا بازمی‌گشت و در بلغارستان نیز یک مرد ۲۷ ساله و یک زن ۷۵ ساله در دو شهر مختلف به این بیماری مبتلا شده‌اند.

شماری از مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در سایر قاره‌ها نیز به نوعی در ایتالیا منشأ دارد. از جمله مالدیو، کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند که مقصد گردشگران فراوان از سراسر جهان است، روز یکشنبه ابتلای قطعی دو نفر را به ویروس کرونای جدید اعلام کرد. این دو نفر از کارمندان یکی از اقامتگاه‌های تفریحی بودند و ویروس را از طریق گردشگران ایتالیایی گرفته‌اند. در حال حاضر برخی مناطق تفریحی در این کشور تعطیل شده و بر برخی دیگر محدودیت‌هایی وضع شده است.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی