شناسه خبر : 44736
تاریخ انتشار : 1398/12/19 19:07
شورش کرونایی در زندان های ایتالیا قربانی گرفت

شورش کرونایی در زندان های ایتالیا قربانی گرفت

پلیس ایتالیا اعلام کرد امروز به دنبال شورشی که در یکی از زندان‌های این کشور در اعتراض به اقدامات محدودکننده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، شش نفر از زندانیان جان باختند

 پلیس ایتالیا اعلام کرد امروز به دنبال شورشی که در یکی از زندان‌های این کشور در اعتراض به اقدامات محدودکننده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، شش نفر از زندانیان جان باختند. اعتراضاتی که از روز گذشته در زندانی در شهر مودنا آغاز شده بود، امروز شدت یافت و در نهایت سبب جان باختن تعدادی از زندانیان شد. معترضان به ممنوعیت ملاقات با خانواده هایشان به دلیل ترس از شیوع بیشتر بیماری کرونا اعتراض داشتند.

«دوناتو کاپک» رئیس اتحادیه پلیس زندان‌های ایتالیا، دولت این کشور را به رها کردن سیستم زندان‌ها و سرباز زدن از به کارگیری اقدامات کافی برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس در میان زندانیان متهم کرد. او گفت در این زمینه «دولت کاملا غایب است. آن‌ها پلیس را به حال خود رها کرده‌اند.» کاپک تایید کرد که در جریان این شورش، شش نفر از زندانیان بر اثر مصرف بیش از اندازه مواد مخدر جان باخته‌اند و تعدادی نیز از زندان گریخته‌اند. به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در ایتالیا از روز گذشته بخش‌های شمالی این کشور قرنطینه شده‌اند که به دنبال آن نزدیک ۱۶ میلیون نفر در این مناطق حق خروج از آن را ندارند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی