شناسه خبر : 44707
تاریخ انتشار : 1398/12/19 15:11
توئیتر مچ ترامپ گرفت

توئیتر مچ ترامپ گرفت

شرکت توییتر در نخستین استفاده خود از برچسب "دستکاری‌ شده"، از آن برای ویدئویی از جو بایدن که توسط ترامپ بازنشر شده، استفاده کرد.

این ویدئو که از سوی دَن اسکاوینو، مدیر بخش رسانه‌های اجتماعی کاخ سفید منتشر شده، نشان می‌دهد که جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در سخنرانی خود در شهر میسوری می‌گوید، "ببخشید! ما تنها می‌توانیم دوباره دونالد ترامپ (رییس جمهور فعلی آمریکا) را انتخاب کنیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جمله کامل بایدن که در این ویدئو حذف شده، این است که "ببخشید! اگر در این جوخه آتش شرکت کنیم تنها می‌توانیم دوباره دونالد ترامپ را انتخاب کنیم. این کمپینی مثبت خواهد بود، پس به ما بپیوندید."

توییتر سیاست زدن برچسب "دستکاری شده" خود را از ۵ مارس اجرایی کرده است. این برچسب محتواهای دستکاری شده یا ساختگی را برای مخاطبان مشخص می‌کند.

با این حال این برچسب تازه برای همگان قابل رویت نیست.

به گفته این شرکت، این برچسب در زمانی که مخاطبان در حال جستجوی این مطلب یا کلیک روی آن هستند، نشان داده نمی‌شود. سخنگوی توییتر اظهار کرد، این شرکت در حال کار بر روی این مساله است.

در همین حال اسکاوینو پس از اعمال این برچسب در توییتر نوشت: این ویدئو دستکاری شده نیست.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی تحت فشار هستند تا اطلاعات گمراه‌کننده یا نادرستی را که در چارچوب رسانه آن‌ها منتشر می‌شوند، تحت نظارت قرار دهند.

این ویدئو توسط اسکاوینو در فیسبوک نیز قرار گرفته و منجر شده که جو بایدن از این شرکت به دلیل عدم اعمال این برچسب انتقاد کند.

گرگ شولتز، مدیر کمپین جو بایدن گفته است: فیسبوک در این خصوص حرفی نمی‌زند اما برای هر کسی که عملکرد و سیاست‌های این شرکت را بررسی کرده روشن است که آنها در وهله اول به پول اهمیت می‌دهند و به همین دلیل تمایل دارند به عنوان یکی از موثرترین رسانه‌ها برای انتشار دروغ‌های زننده فعالیت کنند.

فیسبوک هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.


العالم
کلید واژگان
ترامپتوییتر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی