شناسه خبر : 44689
تاریخ انتشار : 1398/12/19 11:58
واردات خودرو درد قیمت ها را دوا نخواهد کرد

نورنیوز بررسی کرد؛

واردات خودرو درد قیمت ها را دوا نخواهد کرد

کاکایی کارشناس صنعت خودرو گفت: واردات هیچ تاثیری بر قیمت خودرو‌های داخلی نخواهد گذاشت چرا که هم اکنون قیمت خودرو‌های داخلی با ارز آزاد، زیر قیمت‌های جهانی عرضه می‌شوند.

نور نیوز- گروه اقتصادی-در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که به شورای نگهبان ارائه شده واردات خودرو مقید به شروطی شده  است.
در این رابطه دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: تنها در صورتی که نرخ تعرفه واردات کاهش یابد، واردکنندگان خودرو آمادگی لازم برای تامین نیاز خودروهای وارداتی را خواهند داشت.
امیر حسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو و عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت نیز در این رابطه گفت: من به شدت با واردات خودرو مخالفم از این بابت که واردات خودرو در شرایط فعلی می‌تواند اثر مستقیمی بر اقتصاد کلان داشته باشد.
کاکایی افزود: این واردات هیچ تاثیری بر قیمت خودرو‌های داخلی نخواهد گذاشت چرا که هم اکنون قیمت خودرو‌های داخلی با ارز آزاد، زیر قیمت‌های جهانی عرضه می‌شوند.
کاکایی ادامه داد: وقتی منابع ارزی برای واردات خودرو صرف می‌شود و تقاضا برای ارز افزایش می‌یابد، قیمت ارز رشد کرده و این بر هزینه تمام شده تولید خودرو تاثیرگذار خواهد بود.
وی همچنین تاکید کرد: در شش ماه گذشته صنعت خودروسازی در بخش سواری به شدت به فکر داخلی سازی برخی قطعات افتاده و تا حدود زیادی این کار را انجام داده است. اگر از این صنعت حمایت بیشتر شود، قطعا جنگ اقتصادی در حوزه تولید خودرو به نفع ما رقم خواهد خورد.


نورنیوز
کلید واژگان
اقتصادواردات خودرو
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی