شناسه خبر : 44653
تاریخ انتشار : 1398/12/18 20:57
سقوط سهام آرامکو عربستان در پی نشست اوپک

سقوط سهام آرامکو عربستان در پی نشست اوپک

ارزش سهام شرکت نفتی آرامکو عربستان در پی شکست نشست روز جمعه اوپک، از زمان ارائه سهام این شرکت در ماه دسامبر 2019 (آذر 98) به کمترین میزان خود رسیده است.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رویترز هر سهم شرکت آرامکو روز یکشنبه ۳۱.۱۰ ریال معادل ۸.۲۹ دلار مبادله شد که ارزش آن پایین تر از زمان ارائه اولیه سهام این شرکت در آذر ماه ۹۸به ارزش ۳۲ ریال است. در حالی که انتظار میرفت روز جمعه گذشته بعد از توافق کاهش تولید نفت قیمت‌ها افزایش پیدا کند، روسیه با این توافق همراه نشد و نفت ۹ درصد از ارزش خود را از دست داد. توافق سه ساله بین اوپک و روسیه در حالی پایان یافت که همزمان با شیوع ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر بازارهای جهانی، مسکو از کاهش بیشتر تولید نفت حمایت نکرد.

ارزش کل سهام آرامکو برای اولین بار در ماه دسامبر ۱.۷ تریلیون دلار ارزیابی شد و این شرکت نفتی عربستان را به با ارزش ترین شرکت در جهان تبدیل کرد. روز دوم ارائه سهام آرامکو ارزش هر سهم این شرکت به بالاترین ارزش خود معادل ۳۸.۷۰ ریال رسید اما از زمان اولیه ارائه سهام تا به حال ارزش هر سهم به بیشتر از این میزان نرسیده است. سهام آرامکو عربستان از زمان شروع سال میلادی جدید و در بحبوحه گسترش ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۱ درصد کاهش یافته است.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی