شناسه خبر : 44636
تاریخ انتشار : 1398/12/18 17:13
هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان‌های نزاجا نداشته‌ایم

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش اظهار کرد:

هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان‌های نزاجا نداشته‌ایم

ارتش جمهوری اسلامی بخصوص نیروی زمینی با تشکیل قرارگاه زیستی و در جلسات متعدد تمام دستورالعمل‌های مبارزه با کرونا، پیشگیری و درمان را در دستورکار قرار داد.

امیر سرتیپ دوم بهزاد موذنی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نیروی زمینی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا به این ویروس، اظهار داشت: وی افزود: براساس اعلام نیاز مرکز ملی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت از ستاد کل نیروهای مسلح درخواست شد که ما در شهر قم به کمک تیم‌های درمانی برویم و بر همین اساس بیمارستان ۵۰ تخته خوابی صحرایی در شهرک پردیسان قم برپا کردیم. در این بیمارستان متخصصان عفونی، عمومی، تب اورژانس و متخصصین بهداشت محیط، همچنین کادر پرستاری و کادر درمانی حضور دارند و آماده پذیرش بیماران هستند.

رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: در سایر شهرها نیروی زمینی آمادگی کمک به شبکه بهداشت و درمان را دارد اما به صورت رسمی بیمارستان‌ خانواده و بیمارستان هاجر نیروی زمینی ارتش در تهران به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته‌اند که مردم می‌توانند مراجعه کنند. امیر موذنی اضافه کرد: البته دیگر بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش نیز در سایر نقاط کشور پذیرنده بیماران مشکوک به کرونا هستند و اگر مشخص شود که این افراد به کرونا مبتلا هستند به مراکز اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ارجاع داده می‌شوند.

وی درباره آخرین آمار بیماران بستری شده در بیمارستان‌های نیروی زمینی ارتش نیز، گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خانواده ارتش و هشت نفر در بیمارستان هاجر بستری هستند، البته مراجعات بسیاری داشته‌ایم که با انجام معاینه مشخص شده که مبتلا به کرونا نبوده و پس از سپری شدن دوره درمان مرخص شده‌اند. رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش با اشاره به آمادگی نیروی زمینی ارتش برای برپایی بیمارستان صحرایی در دیگر استان‌های کشور، گفت: نیروی زمینی ارتش آمادگی کامل دارد تا در صورت نیاز و اعلام ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در دیگر مناطق مورد نیاز نیز بیمارستان‌های صحرایی برپا کند.

امیر موذنی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ مورد مبتلا به کرونا در پادگان‌ها و مراکز آموزشی نیروی زمینی ارتش نداشته‌ایم، افزود: در هیچ پادگانی هیچ مورد مشکوکی نداشته ایم و هر شخصی که علائمی داشته مورد معاینه قرار گرفته و کلاً دو بیمار نظامی بستری داشتیم که حالشان خوب است، چون در ورودی پادگان‌ها از ورود افراد مشکوک جلوگیری می‌کنیم. وی تصریح کرد: نیروی وظیفه و پایور در بسیاری از قسمتها کاهش یافته و آسایشگاه‌های مجزا برای آنها در نظر گرفته شده است، افرادی که کمترین علائمی داشته باشند از سایرین جدا و تا زمانی که سلامتشان مشخص نشود با افراد دیگر در تماس نخواهند بود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

کارکنان وظیفه، امانتی هستند که جانشان برای ما بسیار اهمیت دارد و مراقبشان هستیم. رئیس اداره بهداشت و امداد نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه طبق دستورالعمل‌ها با مواد شوینده، به صورت دستگاه‌های مه پاش و فردی آسایشگاه‌ها و خودروها را ضد عفونی می‌کنیم، اظهار داشت: در بیمارستان هاجر که پذیرنده بیماران کرونایی است آمبولانس‌ها و خودروها قبل از خروج ضد عفونی کامل می‌شوند و از سلامت خودرو مطمئن می‌شویم و بعد خودرو می‌تواند از بیمارستان خارج شود. امیر موذنی گفت: از روز اول تولید لباس‌های یکبار مصرف محافظتی کارکنان، ماسک و مواد شوینده و ضدعفونی برای ضدعفونی کردن آسایشگاه‌ها و پادگان‌ها آغاز کرده‌ایم .

بنابراین دستورالعمل‌های مراقبتی برای افرادی که وارد ارگان‌های نظامی می‌شوند اجرا می‌شود. وی با بیان اینکه در ورودی پادگان‌ها و خانه‌های سازمانی، هر فردی که علائم مثبت داشته باشد از ورود او ممانعت به عمل می‌آید، افزود: علاوه بر آن به صورت وسیع بحث رفع آلودگی‌ها را در سطح مراکز عمومی و شهرها انجام می‌دهیم. رئیس اداره بهداشت نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: تلاش داریم نگرانی و ترس مردم را با اطلاع رسانی و آموزش تبدیل به آگاهی کنیم، زیرا ترس و استرس سیستم ایمنی بدن را ضعیف‌تر کرده و افراد را مستعد بیماری می‌کند.

امیر موذنی تصریح کرد: توصیه من به هموطنان عزیز این است در این هفته که در اوج این بیماری هستیم از منازل خود خارج نشوند و در منزل اصول بهداشتی را رعایت کنند زیرا هر ترددی می‌تواند تعداد زیادی را به این ویروس مبتلا کند. وی گفت: هموطنان عزیز ترسی از این بیماری نداشته باشند و مطمئن باشند اگر بهداشت فردی را در منازل رعایت کنند و ترددهای غیرضروری را کنار بگذارند بیشترین کمک را به خود و شبکه بهداشت کشور کرده‌اند.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی