شناسه خبر : 44632
تاریخ انتشار : 1398/12/18 16:38
دو تحلیف در یک روز در افغانستان

دو تحلیف در یک روز در افغانستان

اشرف غنی و عبدالله عبدالله، جداگانه برای مراسم سوگند ریاست جمهوری خودشان دعوت‌نامه فرستادند.

 قرار است اشرف غنی و عبدالله عبدالله در دو مراسم جداگانه، اما همزمان، مراسم سوگند ریاست جمهوری افغانستان را انجام دهند. دو تحلیف در یک روز در افغانستان دو تحلیف در یک روز در افغانستان دو تحلیف در یک روز در افغانستان اشرف غنی از میهمانان خود دعوت کرده است ساعت هشت و سی دقیقه روز دوشنبه، در مراسم سوگند وی به عنوان رئیس جمهور منتخب افغانستان در ارگ ریاست جمهوری شرکت کنند.

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله نیز میهمانان خود را برای شرکت در مراسم مشابه روز دوشنبه، ساعت نه صبح، دعوت کرده است. شاه حسین مرتضوی مشاور ارشد فرهنگی رئیس جمهور افغانستان گفته است، روز دوشنبه به مناسبت برگزاری مراسم تحلیف، تعطیل عمومی در کابل اعلام شده است.عبدالله عبدالله که خود را بر اساس آرای پاک، رئیس جمهور افغانستان می‌داند قبل از این نیز برای چند استان شمالی افغانستان استاندار معرفی کرده بود.

قرار بود مراسم تحلیف ریاست جمهوری افغانستان نهم اسفند برگزار شود، اما به درخواست آمریکا برگزاری این مراسم به بعد از امضای توافقنامه آمریکا و طالبان موکول شد. بر اساس اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی نزدیک به پنجاه و یک درصد و عبدالله عبدالله حدود چهل درصد آرا را به دست آوردند.

حامد کرزی و عبدالرب رسول سیاف برای میانجیگری بین عبدالله و اشرف غنی وارد میدان شده اند. خلیل زاد نماینده آمریکا در امور افغانستان نیز که به کابل آمده با هر دو طرف دیدار و گفتگو کرده است. به نظر می‌رسد، میانجی گری‌ها بین ستاد‌های انتخاباتی عبدالله عبدالله و محمد اشرف غنی تاکنون نتیجه نداده است.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی