شناسه خبر : 44629
تاریخ انتشار : 1398/12/18 16:21
کنست حفاظت امنیتی از گانتس را افزایش می‌دهد

کنست حفاظت امنیتی از گانتس را افزایش می‌دهد

در پی تهدید فعالان شبکه‌های مجازی برای قتل رهبر ائتلاف "آبی - سفید"، کنست (پارلمان اسرائیل) تصمیم گرفت محافظت شخصی از رهبر این ائتلاف را از امروز (یکشنبه) قوی‌تر کند.

 روزنامه یدیعوت آحارونوت رژیم صهیونیستی نوشت: این تصمیم را افسر کنست، مسؤول امنیت نمایندگان اتخاذ کرده است. بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی- سفید روز شنبه در سخنرانی خود در شهر "رمان غان" واقع در مرکز تل‌آویو اعلام کرد، هنگام ورودش به این منطقه با حمله لفظی مردی روبرو شد که تلاش داشت به او نزدیک و درگیر شود اما محافظ شخصی‌اش این مرد را دور کرد. طی دو روز گذشته فعالان در برخی شبکه‌های مجازی با تصاویر و اسامی حقیقی خود، تصاویر نفرت و تحریک علیه گانتس و مسؤولان ارشد حزبش منتشر کردند.

در همین راستا، شخصی به نام شیری که خود را حامی بزرگ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی معرفی کرد، در توییتی نوشت: پایان عمر گانتس مانند اسحاق رابین خواهد بود. احمق هنوز این را نفهمیده است. رابین از سال ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۵ نخست وزیر رژیم صهیونیستی بود که چهار نوامبر ۱۹۹۵ توسط یک شخص تندرو در اعتراض به امضای توافق اسلو با فلسطینیان در تل‌آویو ترور شد. همچنین یک اسرائیلی در فیسبوک خود نوشت: باید گانتس در میدان رابین در تل‌آویو به قتل برسد. روز شنبه گانتس، رقیبش نتانیاهو را به سکوت در برابر "تهدیدهای بسیار نگران کننده هر رهبر ملی" متهم کرد و خطاب به او افزود: به تو اجازه نخواهم داد بذر نفرت و انزجار کاشته و نخستین جنگ داخلی معاصر را برافروزی.

فضا کاملا بسته است. حزب گانتس به دنبال رای گیری قانونی است که به دلیل وجود پرونده‌های فساد به نتانیاهو اجازه نمی‌دهد دولت تشکیل دهد. روز پنج‌شنبه کمیته انتخابات مرکزی رژیم صهیونیستی نتایج نهایی غیررسمی انتخابات پارلمانی را اعلام کرد که بر اساس آن حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۶ کرسی و در مقابل حزب آبی - سفید به رهبری گانتس ۳۳ کرسی به دست آورد. بر اساس آمار این کمیته، حزب راست‌گرا در مجموع ۵۸ کرسی و حزب چپ‌گرا ۵۵ کرسی به دست آورده‌اند نمی‌توانند دولت تشکیل دهند زیرا این امر نیازمند یک ائتلاف متشکل از ۶۱ کرسی است.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی