شناسه خبر : 44606
تاریخ انتشار : 1398/12/18 12:17
ژاپن روادید 2 میلیون و 800 هزار چینی را لغو می کند

ژاپن روادید 2 میلیون و 800 هزار چینی را لغو می کند

وزارت خارجه ژاپن گزارش کرد روادید صادر شده برای دو میلیون و 800 هزار چینی با هدف پیشگیری از شیوع گسترده تر کرونا، در ژاپن لغو می شود.

روزنامه ژاپن تودی روز یکشنبه گزارش کرد وزارت خارجه این کشور قصد دارد روادیدهایی که برای ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار چینی و برای ۱۷ هزار شهروند کره جنوبی صادر کرده است را لغو کند. کره جنوبی از اقدامات سختگیرانه ژاپن انتقاد کرده و بعضی از این تدابیر را غیرضروری دانسته و محکوم کرده اما چین گفته است که این موضوع را که مرتبط با بهداشت عمومی ژاپن است، «درک می کند». نشریه می نویسد که آبه شینزو نخست وزیر این کشور به دلیل اینکه تدابیر قوی برای مقابله با کرونا اتخاذ نکرده، مورد انتقاد قرار گرفته است. بنا به این گزارش، روادیدهایی که برای شهروندان ماکائو و هنگ کنگ چین نیز صادر شده است در کنار روادید چینی ها از روز دوشنبه آینده تا پایان ماه مارس بی اثر و لغو می شود.

"توشیمیتسو موته گی" وزیر خارجه ژاپن گفت: باید دید که شرایط در آینده چه می شود موضوع روادید بسته به شیوع کرونا است اینکه شرایط بدتر یا بهتر می شود. این مقررات شامل اتباع چینی و کره ای که در ژاپن هستند نمی شود مگر اینکه کشور را ترک کنند که در آن صورت حق بازگشت نخواهند داشت. خارجی هایی که از کره جنوبی و چین وارد ژاپن می شوند، در هتل هایشان می مانند و شهروندان ژاپنی در خانه قرنطینه می شوند.

شیوع کرونا باعث شده است شمار مسافران خارجی به ژاپن هم کاهش یابد به طوری که در ماه فوریه شمار آنها به کمتر از یک میلیون نفر رسید در صورتی که تعداد گردشگران و مسافران در این مدت در سال گذشته میلادی به ۲ میلیون و ۳۷۰ هزار نفر رسید. نزدیک به ۴۰ درصد از مسافرانی که سال ۲۰۱۹ میلادی به ژاپن سفر کردند شهروندان چین و کره جنوبی بودند. در حال حاضر افزون بر ۱۰۶ هزار تن در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد حدود ۸۱ هزار تن آنها در چین هستند، این ویروس همچنین تا کنون در کره جنوبی ۷۳۱۳ نفر و در ژاپن هم ۴۶۱ نفر را مبتلا کرده است.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی