شناسه خبر : 44538
تاریخ انتشار : 1398/12/17 11:37
مسجدالحرام روی زائران باز شد اما حج عمره هنوز ممنوع است

مسجدالحرام روی زائران باز شد اما حج عمره هنوز ممنوع است

مقامات سعودی که مسجد الحرام را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت موقت بسته بودند، آن را بر روز زائران بیت الله الحرام باز کردند اما حج عمره هنوز ممنوع است.

«عبدالرحمن السدیس» رئیس کل امور مسجد الحرام در مکه و مسجد النبوی در مدینه منوره، جمعه‌شب از بازگشایی مسجدالحرام خبر داد. به گزارش رسانه‌های سعودی، درهای مسجد الحرام که به دلیل اقدامات دولت سعودی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به صورت موقت بسته شده بود، از سحرگاه امروز شنبه (هفدهم اسفندماه) باز شد و زائران می‌توانند به طواف و زیارت بیت‌الله الحرام بپردازند. با این حال، «عمره مفرده» هنوز ممنوع است. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از السدیس گزارش کرد، شاه سعودی ملک سلمان بن عبدالعزیز اجازه داده است که مطاف برای زائران و نه برای عمره‌گزاران از سحرگاه امروز شنبه باز شود.

رئیس امور مسجدالحرام همچنین به زائران توصیه کرده که «رعایت اقدامات پیشگیری و همکاری با همه خدمه مسجدالحرام برای خدمات‌رسانی، ضروری است». گفته می‌شود بسته شدن مسجدالحرام به این شکل و به دلیل انتشار بیماری در طول تاریخ بی سابقه است. در همین ارتباط، یک مقام مسئول در عربستان سعودی در بیانیه‌ای با اشاره به ابتلای تعدادی از شهروندان سعودی به ویروس کرونا، ایران را مسئول شیوع این بیماری نه تنها در عربستان بلکه در سطح جهان برشمرد. تا پنجشنبه گذشته عربستان سعودی از ابتلای پنج سعودی به ویروس کرونا و بهبود یافتن یکی از آنان خبر داده بود. عربستان ادعا کرده که همه این پنج نفر در مدت اخیر، از سفر ایران بازگشته‌اند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی