شناسه خبر : 44497
تاریخ انتشار : 1398/12/16 16:35
اس 400 در ماه آوریل فعال می شود

اردوغان اعلام کرد:

اس 400 در ماه آوریل فعال می شود

در خصوص نقض آتش بس هوشیاریم رئیس جمهور ترکیه امرو جمعه اظهاراتی را در مورد روابط این کشور با روسیه و همچنین تحولات ادلب ایراد کرد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در اظهارات خود گفت: ما تمام قطعات سامانه موشکی اس ۴۰۰ را از روسیه تحویل گرفته ایم و این سامانه در ماه آوریل فعال می‌شود. اردوغان با اشاره به تحولات سوریه نیز گفت: نیروهای ترکیه‌ای که در خاک سوریه حضور دارند، در برابر حملات این کشور آماده خواهند بود. وی همچنین درباره روابط ترکیه با روسیه نیز عنوان داشت: درباره روابط دوجانبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفتگو کردیم. تحولات منطقه ادلب در سوریه، مهمترین گزینه در دستور کار ما بود. البته ما همچنین فرصت دیدار از لیبی را داشتیم. ما در زمینه‌های اقتصاد، تجارت، صنعت، گردشگری و انرژی با فدراسیون روسیه روابط گسترده و چند بعدی داریم.

علاوه بر این موضوعات، از آقای پوتین برای شرکت در نشست شورای راهبردی که امسال در ترکیه برگزار خواهیم کرد، دعوت کردیم. رئیس جمهور ترکیه افزود: تحولات سوریه و ادلب نباید بر روابط دوجانبه ما تأثیر منفی بگذارد. با این درک، ما یک قدم مهم برداشتیم و توافق آتش بس را منعقد کردیم. دوستان ما در مورد آتش بسی که از ۶ مارس ۲۰۲۰ در ساعت ۰۰.۰۱ فعال می‌شود، نظارت می‌کنند. آتش بس دستاوردهای چشمگیری را برای طرفین در چندین زمینه به ارمغان می‌آورد. اردوغان بار دیگر تاکید کرد آنکارا به رغم نظارت متحدانش بر تحولات ادلب، در برابر تخلفات و حملات احتمالی ارتش سوریه هوشیار خواهد بود. او همچنین اعلام کرد سامانه دفاع موشکی اس -۴۰۰ که چندی پیش از روسیه دریافت کرد، از ماه آوریل فعالیت خود را آغاز می‌کند.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی