شناسه خبر : 44475
تاریخ انتشار : 1398/12/16 13:12
ترامپ: شیوع ویروس کرونا روی اقتصاد آمریکا تاثیر منفی می‌گذارد

ترامپ: شیوع ویروس کرونا روی اقتصاد آمریکا تاثیر منفی می‌گذارد

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه مطمئنا بحران کرونا روی اقتصاد آمریکا تاثیر خواهد گذاشت ابراز امیدواری کرد که این بحران زیاد طولانی نباشد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که اقتصاد این کشور ممکن است تحت تاثیر ویروس کرونا قرار بگیرد اما همزمان پیش بینی کرد که این چالش به تدریج رفع خواهد شد. 

ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز ضمن دفاع از نحوه مدیریتش در زمینه بحران کرونا و تاثیرش بر اقتصاد این کشور گفت: «مطمئنا تاثیر منفی خواهد گذاشت. اما باید بگویم که مردم در داخل آمریکا باقی می‌مانند و پولشان را در همین کشور خرج می‌کنند. من این را دوست دارم»!

وی افزود: «این موثر خواهد بود، همه باید آرامش خود را حفظ کنند، ما برای هر احتمالی به صورت جداگانه برنامه داریم و می‌دانیم چه کار بکنیم اما امیدواریم زیاد طولانی نباشد.»

وی مجددا تاکید کرد که ممنوعیت‌هایی(مسافرتی) که اوایل بحران علیه چین اعمال کرده است موثر بوده است.

این درحالیست که شمار تلفات ویروس کرونا در ایالات متحده در روز پنج شنبه به 12 مورد رسید و شمار مبتلایان نیز از 50 نفر عبور کرد. 

دموکراتهای آمریکا ترامپ را به سوء مدیریت و برخی نیز کاخ سفید را به پنهانکاری در زمینه بحران کرونا متهم کرده و میگویند که ترامپ هیچ آمادگی در برابر شیوع ویروس کرونا در کشور ندارد. 

با این حال ترامپ تاکید کرد، من فکر میکنم که مردم معتقدند ما کارمان را خوب انجام دادیم، چیزی که ما باید انجام دهیم یک کار حرفه‌ای است. هیچ کس ما را به خاطر ویروس سرزنش نخواهد کرد. این ویروس از چین شروع شد.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی