شناسه خبر : 44458
تاریخ انتشار : 1398/12/16 11:01
آمریکا از آتش بس در ادلب استقبال کرد

آمریکا از آتش بس در ادلب استقبال کرد

وزارت خارجه آمریکا از حصول توافق آتش بس میان ترکیه و روسیه در ادلب استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد این توافق باعث کاهش تنشها در این منطقه شود.

 یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از توافق آتش بس میان روسیه و ترکیه بر سر ادلب استقبال کرد و تاکید کرد که واشنگتن امیدوار است که ایت توافق به کاهش تنشها در سوریه کمک کند. 

به گزارش اسپوتنیک، این مقام آمریکایی گفته، ما از حصول توافق آتش بس میان مسکو و آنکارا استقبال می‌کنیم و امیدواریم این مساله به کاهش شرایط خطرناکی که علیه غیرنظامیان و به واسطه حملات نیروهای بشار اسد، روسیه، ایران و حزب الله ایجاد شده است کمک کند. ایالات متحده درباره جزئیات این آتش بس با ترکیه متحد خود در ناتنو رایزنی می‌کند.

وی در نهایت مدعی شده است که مهمترین چیز در حال حاضر اقدامات بشار اسد و متحدانش  است که نشان خواهد داد آیا آتش بس به دست خواهد آمد یا خیر. 

اظهارات این مقام آمریکایی درباره حمله به غیرنظامیان بارها از سوی مقامات روسی و سوری رد شده است. نیروهای ارتش سوریه از مدتها پیش عملیاتی را علیه تروریستهای مورد حمایت ترکیه که در ادلب تجمع کرده‌اند آغاز کرده است. مقامات ترکیه تلاش می‌کنند با خبرسازی درباره حمله به غیرنظامیان جلوی پیشروی نیروهای سوریه در ادلب را بگیرند.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه پس از دیدار با رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ای خود اعلام کرد دو طرف بر سر برقراری آتش‌بس در ادلب سوریه به توافق دست پیدا کرده‌اند. 

ولادیمیر پوتین همچنین گفت مسکو و آنکارا بر علاقه خود جهت ادامه همکاری‌های در چارچوب آستانه در خصوص سوریه تأکید کرده‌اند. او همچنین با تصریح بر اینکه همیشه با ترکیه موافق نیست گفت که این توافق از رنج غیرنظامیان خواهد کاست.

رجب طیب اردوغان نیز گفته آتش‌بس از آخر پنج شنبه آغاز می‌شود. او گفت ترکیه حق پاسخگویی به هر گونه حمله را برای خودش محفوظ می‌داند. او مدعی شد که ترکیه در برابر حملات سوریه «ساکت نخواهد ماند» و هر گونه حمله را با تمام قوا پاسخ خواهد کرد.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی