شناسه خبر : 44430
تاریخ انتشار : 1398/12/15 20:37
ترکیه و روسیه بر سر ادلب به توافق رسیدند

ترکیه و روسیه بر سر ادلب به توافق رسیدند

منابع خبری امروز پنجشنبه به روزنامه دیلی‌صاباح گفته‌اند ترکیه و روسیه بر سر ادلب سوریه به توافق دست پیدا کرده‌اند. منابع خبری گفته‌اند هنوز جزئیاتی از این توافق در دست نیست

 منابع خبری امروز پنجشنبه به روزنامه دیلی‌صاباح گفته‌اند ترکیه و روسیه بر سر موضوع «ادلب» سوریه به توافق دست پیدا کرده‌اند. منابع خبری گفته‌اند هنوز جزئیاتی از این توافق در دست نیست.

قرار است مفاد این توافق در کنفرانس خبری مشترک «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه علنی شود. هیئت‌های دیپلماتیک روسیه و ترکیه امروز پنجشنبه طی مذاکراتی در مسکو به رایزنی بر سر برقراری آتش‌بس در شمال سوریه پرداختند.

«ولادیمیر پوتین»،؛ رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه در کنفرانس خبری مشترک با همتای ترکیه‌ای خود اعلام کرد دو طرف بر سر برقراری آتش‌بس در ادلب سوریه به توافق دست پیدا کرده‌اند. ولادیمیر پوتین همچنین گفت مسکو و آنکارا بر علاقه خود جهت ادامه همکاری‌های در چارچوب آستانه در خصوص سوریه تأکید کرده‌اند. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفته آتش‌بس از نیمه شب امشب آغاز می‌شود. او گفت ترکیه حق پاسخگویی به هر گونه حمله را برای خودش محفوظ می‌داند

 سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره بیانیه مشترک روسیه و ترکیه گفته که این توافق بر حفظ تمامیت ارضی سوریه تأکید می‌کند. دو طرف توافق کرده‌اند که باید از بروز بحران جلوگیری کرد. آنکارا و مسکو متعهد شده‌اند به غیرنظامیان، بدون هیچ‌گونه تبعیض کمک شود. آنکارا و مسکو همچنین توافق کرده‌اند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک‌های نزدیک ادلب گشت‌زنی‌های مشترک برقرار کنند. آتش‌بس در ادلب از ساعت ۰۰:۰۱ بامداد ۶ مارس (بامداد جمعه) در طول خط تماس منطقه کاهش تنش در ادلب برقرار خواهد شد.

در حال تکمیل...


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی