شناسه خبر : 44411
تاریخ انتشار : 1398/12/15 17:41
مقام سازمان جهانی بهداشت: هیچ توصیه‌ای برای اعمال محدودیت‌ها از مبدا و به مقصد ایران نمی‌کنیم

مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت:

مقام سازمان جهانی بهداشت: هیچ توصیه‌ای برای اعمال محدودیت‌ها از مبدا و به مقصد ایران نمی‌کنیم

سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه‌ای برای اعمال محدودیت‌ها از مبدا و به مقصد ایران نمی‌کند. این صرفا اختصاص به ایران ندارد و توصیه ما مربوط به همه کشورهاست و ما موافق این گونه محدودیت‌ها نیستیم.

 «ریچارد برنان» مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت در حاشیه نشست «شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران» در محل وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره اقدام برخی کشورها در لغو یک طرف پروازها پس از شیوع کرونا در ایران و مشکلاتی که پس از آن به وجود آمده، عنوان کرد: سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه‌ای برای اعمال محدودیت‌ها از مبدا و به مقصد ایران نمی‌کند و البته این صرفا اختصاص به ایران ندارد و توصیه ما مربوط به همه کشورهاست و ما موافق این گونه محدودیت‌ها نیستیم.

وی افزود: برخی خطوط و آژانس‌های هوایی این کار را براساس توجیهاتی که خودشان دادند اجرا کردند، ولی باید تأکید کنم براساس معاهده‌ای که وجود دارد گزارش هرگونه محدودیتی باید در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و منطق پشت این تصمیم مورد ارزیابی قرار گیرد و بعد از تأیید بتوانیم اینگونه اقدامات را داشته باشیم. مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت همچنین عنوان کرد که چالش‌هایی را در پیش روی خود برای مقابله با این ویروس داریم. به گزارش فارس، این مقام سازمان جهانی بهداشت درباره عملکرد ایران در مقابله با این ویروس با بیان اینکه این ویروس در مدت کوتاهی در ایران شیوع یافته و ما بازدید‌هایی از بیمارستان و کلینیک‌ داشتیم، عنوان کرد: تیم متعهدی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی حضور دارند و خدمات خوبی ارائه شده و در مقطع کنونی ۲۲ آزمایشگاه برای شناسایی این ویروس و مقابله با آن ایجاد شده و به زودی به ۴۱ آزمایشگاه افزایش پیدا می‌کند که در این مدت زمان کوتاه پیشرفت بسیار خوبی است.

وی به آگاهی بخشی و ارائه اطلاعات به جامعه ایران اشاره کرد و گفت: تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفته و اطلاع رسانی به مردم افزایش یافته است. برنان همچنین افزود: حضور مقامات ارشد ایران و پشتکار آنها و از جمله رهبر معظم انقلاب ایران و همکاری و حمایتی که ایشان از دولت و وزارت بهداشت برای مقابله با این قضیه داشتند و مشارکت بخش‌های مختلف از جمله حوزه حمل و نقل، آموزش و صنایع غذایی، همه برای کمک و مقابله و پاسخگویی به این چالش‌ها مفید و موثر بوده است. مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت همچنین این ویروس جدیدی است و در تلاش برای فهم هر چه بهتر نوع واکنش‌های این ویروس هستیم و در تلاشیم که بتوانیم این ویروس را کنترل کنیم.

در هیأت ما اعضایی از چین و آلمان حضور دارند که از نزدیک با مقامات ایران و تلاش‌های صورت گرفته آشنا شوند. بحث‌های بسیار مفید و سازنده‌ای با مقامات جمهوری اسلامی ایران داشتیم و درس‌ها و تجاربی را به اشتراک گذاشتیم که می‌تواند برای هر دو طرف مفید باشد. وی افزود: درباره کمپین و کارزار گسترده‌ای که دولت ایران در چند روز آینده درصدد است برای مقابله با این ویروس انجام دهد مطمئنا این کارزار مبتنی بر تجارب پیشینی است که به اشتراک گذاشته شده و فرصت خوبی است که از طریق این تجارب و تعاملات بین دو طرف بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم. در حال تکمیل...


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی