شناسه خبر : 44394
تاریخ انتشار : 1398/12/15 15:10
پوتین خود را برای گفت‌وگوی جدی با اردوغان آماده کرده است

پوتین خود را برای گفت‌وگوی جدی با اردوغان آماده کرده است

رئیس جمهوری روسیه در آستانه دیدار امروز (پنج شنبه) خود با اردوغان در کرملین، در نشستی با اعضای شورای امنیت این کشور، اوضاع در منطقه ادلب سوریه و برخی موضوعات مربوط به روابط با ترکیه را مورد بررسی قرار داد.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه عصر روز چهارشنبه در نشستی با اعضای دائم شورای امنیت روسیه، در رابطه با مذاکرات برنامه ریزی شده روز پنجشنبه خود با "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه گفت‌وگو کرده و وضعیت پیرامون منطقه کاهش تنش ادلب سوریه و برخی موضوعات در روابط روسیه و ترکیه را مورد بررسی قرار داد.

"دمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین با اعلام این مسئله یادآور شد که در کنار موضوعات مهم دیگر در دستور کار شورای امنیت روسیه ، وضعیت پیرامون ادلب و آماده سازی مذاکرات روز پنج شنبه رئیس جمهور با همتای ترکیه‌ای وی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ولادیمیر پوتین قرار است امروز پنجشنبه، در کرملین مذاکرات جدی با رجب طیب اردوغان داشته باشد. اهمیت این مذاکرات از آن جهت است که در شرایطی که اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه به شدت وخیم شده، رئیس جمهوری ترکیه به مسکو پرواز می‌کند تا بتواند با همتای روسی خود راه حلی برای این وضعیت پیدا کند.

تاکنون چندین دور رایزنی‌های طولانی بین مقامات دیپلماتیک و نظامی روسیه و ترکیه در این باره، نتوانسته مواضع دو طرف را به یکدیگر نزدیک کرده و به توافقی برای حل و فصل اوضاع بیانجامد.   

"گیر پدرسن" نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در روز گذشته اظهارنظری از رهبران روسیه و ترکیه درخواست کرده تا راه حل فوری دیپلماتیکی برای حل و فصل مشکلات و ایجاد ثبات در منطقه ادلب بیابند.

پیش از این، سخنگوی کرملین تاکید کرده بود که مواضع روسیه در زمان سفر اردوغان به مسکو، همانطور که قبلاً رئیس جمهور و وزیر خارجه گفته‌اند، مبتنی بر پایبندی به توافقات سوچی درباره حل و فصل اوضاع ادلب، حمایت کامل از تمامیت ارضی سوریه و قانونی دانستن مبارزه ارتش سوریه با تروریست‌‌ها در این منطقه است.


خبرگزاری تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی