شناسه خبر : 44371
تاریخ انتشار : 1398/12/15 11:09
مردم سوئیس ماسک‌ها را از بیمارستان‌ها می‌دزدند!

مردم سوئیس ماسک‌ها را از بیمارستان‌ها می‌دزدند!

بیمارستان‌های سوئیس گزارش دادند مردم ماسک‌هایی که برای مصرف همگان در نظر گرفته شده است را می‌دزدند.

 به نقل از خبرگزاری ۲۰ مینتس، بیمارستان‌های سوئیس گزارش دادند افراد در بیمارستان‌ها به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا ماسک‌ها را می‌دزدند.

بیمارستان مرکزی شهر زوریخ سوئیس با گزارش اینکه بیمارستان‌ها به مرکزی برای بدست آوردن رایگان ماسک‌ها تبدیل شده‌اند، گفت: «استفاده از ماسک در چند روز گذشته افزایش یافته، البته بخش عمومی و قابل دسترس همگان مورد هجوم افراد برای دریافت ماسک قرار گرفته و در انبار بیمارستان همچنان ماسک داریم.» در نتیجه با آنکه هنوز سرقتی ثبت نشده، ماسکی در دسترس همگان نداریم.

اما در بیمارستان دانشگاهی برن گفتگو درباره ماسک‌ها جدی است. مشاور ارشد بیماری‌های عفونی این بیمارستان گفت: «هر بسته ماسکی که برای استفاده عموم قرار می‌دهیم ظرف مدت ۵ دقیقه دزدیده می‌شود.»

بیمارستان دانشگاهی بازل نیز گزارش داد: «کاهش میزان ماسک و ضدعفونی کننده‌ها محسوس است. در پذیرش بیمارستان ماسک قرار داده‌ایم، اما افرادی هستند که تقاضای ماسک کرده و به داخل بیمارستان نمی‌آیند. چنین مواردی را بررسی خواهیم کرد.»

در بیمارستان کانتون سنت گالن نیز ملاقات کنندگان وقتی از اورژانس بیمارستان خارج می‌شوند ماسک‌ها را برداشته و با خود می‌برند.


باشگاه خبرنگاران جوان
کلید واژگان
بیمارستانماسکسوئیس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی