شناسه خبر : 44366
تاریخ انتشار : 1398/12/15 10:43
رزمایش مشترک اسرائیل و آمریکا یک روز بعد از شروع، لغو شد

رزمایش مشترک اسرائیل و آمریکا یک روز بعد از شروع، لغو شد

رزمایش نظامی دوسالانه مشترک رژیم صهیونیستی و ایالات متحده به دلیل نگرانی از ویروس کرونا، فقط یک روز بعد از شروع، لغو شد.

 ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز (پنجشنبه) رزمایش بزرگ نظامی مشترک با آمریکا موسوم به «جونیپر-کبرا» را لغو کرد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، این رزمایش به دلیل نگرانی از شیوع ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی و همچنین حضور تعدادی از نظامیان آمریکایی که پیشتر در آلمان بودند، لغو شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای در این باره گفت تعداد زیادی از نظامیان آمریکایی که در این رزمایش مشارکت دارند، از مرکز فرماندهی مستقر در آلمان به فلسطین اشغالی سفر کرده‌اند و این در حالی است که وزارت بهداشت این رژیم روز قبل در بخشنامه‌ای ۱۴ روز قرنطینه برای مسافران از آلمان را اجباری کرده بود.

این وزارتخانه همچنین تجمع بیش از ۱۰۰ نفر از مسافران خارجی را ممنوع اعلام کرده است.

رزمایش جونیپر-کبرا، دومین رزمایش مشترک رژیم صهیونیستی با آمریکا بود که طی یک هفته به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا لغو شده است. پیشتر نیز رزمایش نیروی زمینی صهیونیست‌ها با نیروهای آمریکایی مستقر در ایتالیا لفو شده بود.

این در حالی است که تل‌آویو روز سه‌شنبه از آغاز رزمایش دوسالانه مشترک با آمریکا در سراسر فلسطین اشغالی خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

در حال حاضر حداقل ۱۰ نفر در فلسطین اشغالی به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و ۵۶۳۰ اسرائیلی نیز به دلیل احتمال ابتلا به این ویروس در قرنطینه هستند که از این میان ۳۳۴ تن از آنها نظامیان ارتش هستند 


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی