شناسه خبر : 44338
تاریخ انتشار : 1398/12/14 19:22
واکنش روسیه به بیانیه‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص ایران

واکنش روسیه به بیانیه‌ آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص ایران

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: برای درک دقیقتر باید بدانید کل مسئله دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دو سایت در ایران برای نمونه‌برداری‌های محیط زیستی هیچ‌گونه ارتباطی با "بعد نظامی احتمالی" برنامه هسته‌ای ندارد.

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت: برای درک دقیقتر باید بدانید کل مسئله دسترسی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دو سایت در ایران برای نمونه‌برداری‌های محیط زیستی هیچ‌گونه ارتباطی با "بعد نظامی احتمالی" برنامه هسته‌ای ندارد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در بیانیه‌ای که به طرفین برجام ارسال کرده است مدعی شده که ایران اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای را نداده و به سوالات پیشین آژانس درخصوص فعالیت‌هایش پاسخ نداده است.

در گزارش آژانس ذکر شده است که ایران اجازه دسترسی به دو مکان را به آژانس نداده و برای انجام گفت‌وگوهایی درخصوص شفاف‌سازی احتمال "وجود مواد یا فعالیت‌های هسته‌ای اعلام نشده"، اقدام نکرده است. در ادامه این بیانیه آمده است: مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران می‌خواهد که فورا به همکاری با آژانس بپردازد و اجازه دسترسی به اماکن مورد نظر را صادر کند.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی