شناسه خبر : 44139
تاریخ انتشار : 1398/12/12 16:29
جانسون: خطر کرونا در روزهای‌ آینده تشدید خواهد شد

جانسون: خطر کرونا در روزهای‌ آینده تشدید خواهد شد

نخست وزیر انگلیس پس از پایان جلسه فوق‌العاده با اعضای دولت هشدار داد که احتمالا خطر ویروس کرونا در روزهای آینده در این کشور تشدید خواهد شد.

بوریس جانسون گفت در نشست امروز اعضای دولت، برای مقابه با این مساله تمام اقدامات لازم برنامه ریزی شده است. وی در گفت وگو با خبرنگاران افزود؛ دولت درباره اجرای طرحی به توافق رسیده که به محض همه گیر شدن ویروس کرونا - که احتمال آن متاسفانه زیاد است - در وضعیتی باشیم که بتوانیم گام‌های معقول و ممکن را برای مهار ویروس برداریم. تاکنون ۳۶ نفر در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده و مقام‌های پزشکی می‌گویند که همه‌گیر شدن این ویروس امری اجتناب ناپذیر است.

کمیسیون اروپا امروز با صدور بیانیه‌ای خطر ابتلا به ویروس کرونا را از سطح «کم تا متوسط» به مرحله «متوسط تا بالا» افزایش داد. بر اساس آمارهای منتشر شده، ایتالیا با شناسایی بیش از یک هزار و ۷۰۰ بیمار مبتلا به کرونا به عنوان کانون شیوع این ویروس در اروپا به شمار می‌رود. فرانسه هم با ۱۳۰ مورد ابتلا، بعد از ایتالیا دومین کانون ویروس کرونا در اروپاست. به نوشته روزنامه لوپاریزین، ۶۱ درصد از مردم فرانسه نگران ابتلای خود یا اعضای خانواده به ویروس کرونا هستند. بر اساس آخرین آمار، تاکنون نزدیک به ۸۱ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا و سه هزار و ۶۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی