شناسه خبر : 44111
تاریخ انتشار : 1398/12/12 11:26
ادعای ترکیه درباره از پای درآوردن دو هزار سرباز سوری

ادعای ترکیه درباره از پای درآوردن دو هزار سرباز سوری

وزیر دفاع ترکیه ادعا کرد در جریان عملیات نظامی جدید این کشور در شمال غرب سوریه، بیش از دو هزار سرباز ارتش سوریه از پای درآمدند.

، «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز (دوشنبه) برای کوچک‌ جلوه دادن تلفات ماجراجویی نظامی آنکارا در استان ادلب، مدعی شد ۲۱۲۲ سرباز ارتش سوریه را از پای درآورده‌اند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح»، آکار با اشاره به آغاز عملیات جدید «سپر بهار» در شمال غرب سوریه، ادعا کرد: «تا الان یک فروند پهپاد، ۸ فروند بالگرد، ۱۰۳ دستگاه تانک، ۷۲ دستگاه توپخانه، ۳ سامانه پدافند هوایی نابود شده و ۲۱۲۲ نظامی رژیم از پای درآمده‌اند».

مقامات و دستگاه‌های نظامی ترکیه معمولا از اصطلاح «از پای درآمدن» در مقابله با حریف نظامی استفاده می‌کنند تا صراحتاً نگویند که این افراد کشته یا زخمی یا اسیر شدند.

وی همچنین افزود: «ما از روسیه انتظار داریم که رژیم [سوریه] را وادار به متوقف کردن عملیات نظامی در ادلب و بازگشت به محدوده توافق سوچی کند».

وزیر دفاع ترکیه در ادامه ادعاهای خود گفت: «نیروهای ما بدون تعلل با تمام حملات رژیم سوریه، با خشونت مقابله به مثل می‌کنند».

خبرگزاری «آناتولی» نیز بامداد امروز به نقل از منابع محلی خود مدعی شد ارتش ترکیه، فرودگاه نظامی «النیرب» واقع در حومه شهر حلب را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.

ارتش ترکیه روز گذشته، بعد از افزایش تلفات ماجراجویی نظامی خود در ادلب و بیشتر شدن ابعاد این رسوایی، تجاوز نظامی جدیدی را به خاک سوریه با اسم رمز «عملیات سپر بهار» برای حمایت از گروه‌های تروریستی در برابر عملیات ارتش سوریه در ادلب آغاز کرد.

دولتمردان و ارتش سوریه بارها تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد هیچ قسمتی از خاک این کشور در اشغال متجاوزانی مانند آمریکا و ترکیه باقی بماند.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز خبر داد که درگیری‌های شدیدی در محورهای مختلف سراقب بین ارتش سوریه و نظامیان و تروریست‌های وابسته به ترکیه در جریان است. برخی منابع نیز از تسلط مجدد ارتش سوریه بر شهر راهبری «سراقب» در جنوب ادلب خبر دادند.


خبرگزاری فارس
کلید واژگان
سوریهترکیه
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی