شناسه خبر : 44109
تاریخ انتشار : 1398/12/12 09:46
ورود ارتش سوریه به شهر سراقب

در ادامه پیروزی‌های محور مقاومت

ورود ارتش سوریه به شهر سراقب

پس از درگیری شدید با گروه‌های مسلح، نیرو‌های نظام موفق شدند وارد شهر سراقب در استان ادلب شوند.


به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، پس از درگیری شدید با گروه‌های مسلح، نیرو‌های نظام موفق شدند وارد شهر سراقب در استان ادلب شوند.
 
ارتش سوریه کنترل سراقب را در دست گرفت
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، ارتش سوریه کنترل شهر راهبردی سراقب در استان ادلب را بار دیگر در دست گرفت و در حال پاکسازی بقایای گروه‌های مسلح در اطراف این شهر است.
ارتش سوریه، یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ترکیه را در نزدیکی شهرک قمیناس در ادلب هدف قرار داد. توپخانه‌های ارتش ترکیه در این منطقه، در زمان نبرد‌ها در سراقب، مواضع ارتش سوریه را گلوله باران می‌کردند.
 
پاکسازی سراقب پس از طرد تروریست‌ها
شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه تصاویری زنده از تدابیر ارتش سوریه برای پاکسازی سراقب در حومه ادلب پس از طرد تروریست‌ها از آنجا پخش کرد.
خبرنگار الاخباریه که همزمان با پخش این تصاویر گزارش می‌داد با اشاره به این که گروه‌های تروریستی تصور می‌کردند می‌توانند دوباره به اینجا نفوذ کنند در نتیجه حملاتی را آغاز کردند و کوشیدند با استفاده از ابزار‌های رسانه‌ای بخصوص رسانه‌های وابسته به ترکیه این حملات را بزرگنمایی کنند و بگویند داخل سراقب هستند حال آن که ارتش سوریه در سراقب حضور دارد و مواضع خود را در اینجا تثبیت کرده است و منتظر دستور بود و پس از آغاز حمله تروریست ها، به آن‌ها واکنش نشان داد و اکنون کار پاکسازی سراقب از مواد منفجره به جای مانده از تروریست‌ها را آغاز کرده است و همزمان با این پاکسازی به تعقیب تروریست‌ها در مناطق اطراف سراقب نیز ادامه می‌دهد تا تروریست‌های باقی مانده در گوشه و کنار را نیز نابود کند.
در ادامه گزارش آمده است: سراقب که نظام رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه رؤیای آن را در سر می‌پروراند اکنون تحت سیطره ارتش سوریه است و ارتش با اجرای عملیاتی، مواضع و تجهیزات تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهد و می‌کوشد همه کانون‌های حضور آن‌ها را نابود کند. ارتش دستاورد‌های زیادی کسب کرده و خسارات زیادی به آن‌ها وارد کرده است. این مناطق به قتلگاه تروریست‌ها و ارتش ترکیه تبدیل شده است. دومین ارتش بزرگ ناتو اکنون در برابر ارتش سوریه در سراقب شکست خورده است.
وی ادامه داد: تروریست‌ها دیروز تلاش کردند به منطقه جبل زاویه حمله کنند، اما ارتش در مقابله آن‌ها ایستاد. یگان‌های مهندسی ارتش سوریه هم اکنون مشغول پاکسازی شهر هستند و ارتش نیز مواضع خود را در سراقب تثبیت می‌کند.
 
 
مرکز آشتی روسیه: دیگر نمی‌توانیم امنیت هواپیما‌های ترکیه‌ای را تضمین کنیم
رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه تاکید کرد این کشور دیگر نمی‌تواند امنیت هواپیما‌ها و بالگرد‌های ترکیه‌ای بر فراز استان ادلب سوریه را تضمین کند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، اولیگ ژوراولوف گفت: با توجه به تصمیم دولت سوریه برای بستن حریم هوایی استان ادلب، روسیه دیگر نمی‌تواند امنیت هواپیما‌های ترکیه‌ای را تضمین کند.
گفتنی است این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که ترکیه دو فروند هواپیمای نظامی ارتش سوریه را بر فراز ادلب سرنگون کرد و فرودگاه نظامی النیرب را هدف قرار داد. ارتش سوریه هم از سرنگون کردن سه فروند پهپاد ترکیه‌ای در ادلب خبر داد.
 


خبرگزاری صداوسیما
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی