شناسه خبر : 44073
تاریخ انتشار : 1398/12/11 19:56
ارتش سوریه 3 پهپاد ترکیه را در ادلب ساقط کرد

ارتش سوریه 3 پهپاد ترکیه را در ادلب ساقط کرد

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داده است که ارتش این کشور روز یکشنبه در پاسخ به تجاوزهای آنکارا به خاک سوریه تاکنون 3 پهپاد ترکیه را در آسمان ادلب واقع در شمال غرب سوریه ساقط کرده است.

خبرگزاری سانا پیش از این و در پی افزایش تنش های نظامی میان آنکارا و دمشق، عصر امروز (یکشنبه) از ساقط شدن یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ترکیه توسط ارتش سوریه خبر داده بود. نیروهای ارتش ترکیه هم پس از سقوط اولین پهپاد این کشور دو هواپیمای ارتش سوریه را هدف قرار دادند اما خلبان های این هواپیماها با چتر نجات فرود آمدند. خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز ساعتی قبل گزارش داد که ارتش ترکیه امروز (یکشنبه) فرودگاه نظامی «النیرب» در حلب سوریه را هدف قرار داده است.

خبرگزاری آناتولی همچنین مدعی شد که فعالیت این فرودگاه در پی حمله ترکیه متوقف شده است. وزارت دفاع ترکیه نیز امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در واکنش به سرنگونی پهپاد این کشور در استان ادلب سوریه، سه سامانه دفاع هوایی این کشور را نابود کرده است. دولت سوریه هم ساعاتی پیش نیز با اعلام بسته شدن حریم هوایی شمال این کشور به روی همه هواپیماها، تهدید کرد که تجاوز به حریم هوایی این کشور را پاسخ خواهد داد. تنش ها میان سوریه و ترکیه به دنبال عملیات آزادسازی استان ادلب از سوی ارتش سوریه و لشکر کشی آنکارا به این استان و تشدید درگیری های نظامی میان دو طرف طی روزهای اخیر افزایش یافته است.


ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی