شناسه خبر : 44051
تاریخ انتشار : 1398/12/11 16:44
اظهارات تند دیپلمات صهیونیست علیه نامزد پیشتاز دموکرات‌ها

اظهارات تند دیپلمات صهیونیست علیه نامزد پیشتاز دموکرات‌ها

«دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت: برنی سندرز یک احمق بی‌ملاحظه و یک دروغگو است. نمی‌خواهیم او در اسرائیل جایی داشته باشد.

«دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، در نشست صهیونیستی «آیپک»، «برنی سندرز» کاندیدای دموکرات انتخابات آمریکا را یک احمق، بی‌ملاحظه و یک دروغگو نامید. به نوشته روزنامه «هاآرتص»، دانون گفت در این نشست گفت: «ما نمی‌خواهیم سندرز را در آیپک ببینیم. ما نمی‌خواهیم سندرز را در اسرائیل ببینیم. هرکسی که نخست‌وزیر ما را "نژاد پرست" بنامد، یا دروغگو است یا یک احمق بی‌ملاحظه و یا هردو». سندرز از جمله کاندیدهایی است که شرکت در کنفرانس «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» (آیپک) را مورد تحریم قرار داده است.

او روز چهارشنبه طی صحبت‌ در برنامه مناظره نامزدهای حزب دموکرات، در پاسخ به سوالاتی درباره سیاست‌هایش در قبال رژیم صهیونیستی، به عنوان یک سناتور یهودی گفت: «[بازگرداندن سفارت به تل‌آویو] چیزی است که ما در نظر خواهیم گرفت». وی با نژادپرست توصیف کردن «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، افزود: «چیزی که اکنون اعتقاد دارم، این است که با وجود بی‌بی نتانیاهو در اسرائیل، شما یک نژادپرست مرتجع دارید که آن را می‌گرداند».

«اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنشی، اظهارات سندرز درباره سفارتخانه آمریکا در فلسطین اشغالی را «تکان‌دهنده» توصیف کرد. وی با حمله به این سناتور یهودی آمریکایی، به صورت تلویحی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده دخالت کرده و گفت: «کسانی که بسیار حامی اسرائیل هستند، از او حمایت نخواهند کرد».


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی