شناسه خبر : 43984
تاریخ انتشار : 1398/12/10 18:12
پمپئو: روابط ما با طالبان با خون نوشته شده است

پمپئو: روابط ما با طالبان با خون نوشته شده است

به طور کلی رابطه امریکا و طالبان با خون نوشته شده است و من امروز در همین حد از حادثه یازده سپتامبر خشمگین هستم که آن روز بودم. به همه متحدان و همه کشورهایی که از این فرایند صلح کمک کردند قدردانی و از همسایگان افغانستان مثل پاکستان تشکر می‌کنم.

 «مایک پمپئو»، وزیرخارجه آمریکا پس از امضای توافق صلح با طالبان اعلام کرد: به طور کلی رابطه امریکا و طالبان با خون نوشته شده است و من امروز در همین حد از حادثه یازده سپتامبر خشمگین هستم که آن روز بودم. وزیرخارجه آمریکا همچنین خطاب به مردم افغانستان، گفت: این روز، متعلق به شماست. پومپئو در سخنان خود افزود: به همه متحدان و همه کشورهایی که از این فرایند صلح کمک کردند قدردانی و از همسایگان افغانستان مثل پاکستان تشکر می‌کنم.

وزیرخارجه آمریکا همچنین در ادامه گفت: رئیس جمهور ترامپ می‌خواهد مطمئن شود که از خاک افغانستان به مردم آمریکا حمله نمی‌شود. این سخنان وزیرخارجه آمریکا پس از امضای توافق صلح میان این کشور و نمایندگان طالبان در قطر ایراد شده است. در جریان نشست توافق صلح، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز این روز را به منزله پیروزی عنوان کرده بود و نسبت به پایان اشغال افغانستان ابراز امیدواری کرده بود.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی